Polskie Radio Dzieciom

"Poranek". Ciekawostki o muszlach

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 19:00
Choć sposoby wykorzystywania muszli przez człowieka stale się zmieniały, ich moc przyciągania jego uwagi pozostała niezmienna. A wszystko dzięki masie perłowej, która jest wytworem płaszcza mięczaka. Odkładana w cieniutkich warstwach na wewnętrznej stronie muszli zbudowana jest z tych samych substancji co perła. Jakie historie i legendy wiążą się z muszlami?
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

O tym porozmawiamy w czwartkowym "Poranku" Polskiego Radia Dzieciom.
Jak wyglądają te najpiękniejsze muszle i gdzie można je obejrzeć? Zapraszamy od godziny 8.00.

Audycja "Poranek" w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 8.00 do 10.00.

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych 

Zobacz także
Czytaj także

"Zwierzyniec królewski. Wilkoń na Wawelu". Posłuchaj audycji PRD

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 23:02
Już niebawem w Zamku Królewskim na Wawelu i jego oddziałach zagoszczą dzieła Józefa Wilkonia - wybitnego polskiego artysty, przedstawiciela tzw. polskiej szkoły ilustracji, a także rzeźbiarza – którego twórczość zdominowały właśnie przedstawienia zwierząt. W "Poranku" Polskiego Radia Dzieciom o wystawie opowiedziała jej kuratorka, Bogumiła Wiśniewska. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Tatry. Przewodnik dla dużych i małych". Rozmowa z Barbarą Gawryluk - współautorką książki

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 10:00
"Być może słyszeliście kiedyś o Morskim Oku, Kasprowym Wierchu albo Giewoncie. Wszystkie te tajemniczo brzmiące nazwy łączą się z jednym miejscem: Tatrami". Tak zaczyna się pierwsza książka dla dzieci o najsłynniejszych polskich górach. W audycji "Kulturoteka" w Polskim Radiu Dzieciom, na wyprawę do miejsca, które zachwyca tajemnicami zabrała nas współautorka książki "Tatry. Przewodnik dla dużych i małych" Barbara Gawryluk. Rozmawiała z nią Martyna Chuderska.
rozwiń zwiń