Polskie Radio Dzieciom

Multimedialna edukacja historyczna na ławeczce

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 09:00
Nowoczesny pomnik upamiętniający setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, stanie w wielu polskich miastach i gminach. Multimedialna ławka edukacyjna pomoże w edukacji historycznej i pozwoli przypomnieć ważne daty i wydarzenia.
Audio
  • Posłuchaj o konkursie ”Ławeczka niepodległości”, w którym można wziąć udział do 20 maja 2018 r.
(Zdj. ilustracyjne)
(Zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock

Na "Ławeczce niepodległości" będzie można usiąść i posłuchać, co ma do powiedzenia lub zaśpiewania. Pomysł Ministerstwa Obrony Narodowej ma pozwolić zrozumieć historię całym pokoleniom. W jaki sposób, o tym w ”Strefie rodzica” opowiedzieli Anna Lisowska i Łukasz Kudlicki z MON.

”Strefa rodzica” w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

jo

Zobacz także
Czytaj także

Słowem Niepodległa: historia nigdy niezdobytej twierdzy Modlin

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2018 13:29
- Wszystko co działo się w Europie po 1806 roku jest związane z Modlinem. Tutaj jak w lustrze odbijały się wydarzenia na Starym Kontynencie. Twierdza była oblegana cztery razy i ani razu nie został zdobyta. Modlin to geniusz Napoleona, duma carów, ale i polska krew – mówił w audycji Słowem Niepodległa przewodnik po twierdzy Modlin Maciej Kostrzewski. W audycji uczestniczyli także Robert Kanigowski (prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin) i Sebastian Sosiński (prezes lokalnej organizacji turystycznej Trzech Rzek).
rozwiń zwiń
Czytaj także

Słowem Niepodległa: O 7 Pułku Ułanów Lubelskich

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2018 13:11
Mińsk Mazowiecki w okresie międzywojennym był miejscem stacjonowania 7 Pułku Ułanów Lubelskich. Oddział brał udział w wojnie polsko-bolszewickiej. W audycji Słowem Niepodległa o historii pułku opowiadali m.in. Leszek Celej, dyrektor Muzeum Ziemi Mińskiej i Przemysław Fedorowicz, pracownik placówki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Warmia i Olsztyn. Historia polskiej tożsamości

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2018 13:00
- W II połowie XIX wieku lud warmiński na tyle się wzbogacił, że zaczął się interesować kulturą polską, szukać swoich śladów tożsamości. Wojny napoleońskie pobudziły tożsamość niemiecką, natomiast uwłaszczenie, Powstanie Styczniowe i kulturkampf pobudziły szukanie drogi do tożsamości polskiej na południowej Warmii – powiedział w audycji Słowem Niepodległa prof. Stanisław Achremczyk z Ośrodka Badań Naukowych im. Kętrzyńskiego w Olsztynie. Gościem audycji była także kustosz Danuta Syrwid z Domu Gazety Olsztyńskiej.
rozwiń zwiń