Polskie Radio Dzieciom

Historia Ani, która chorowała na bulimię

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2018 09:00
Ania Gruszczyńska, autorka książki "Super laska. Skończ z dietetyczną recydywą". zachorowała na bulimię w wieku 14 lat. W rozmowie opowiada jak do tego doszło, jak rozwijała się jej choroba i jakich rad udzieliłaby swojej mamie, gdyby można było cofnąć czas.
Audio
  • Jak pokonać bulimię. (Strefa rodzica/Polskie Radio Dzieciom)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Dzisiaj Ania prowadzi blog wilczogłodna.pl i namawia swoich fanów do zdrowego odżywiania. Rozmowa z Anią Gruszczyńską w załączonej audycji.

Audycję prowadziła Joanna Neuhoff-Murawska.

Więcej audycji z cyklu Strefa Rodzica w Polskim Radiu Dzieciom

Polskie Radio Dzieciom to całodobowy program radiowy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, nadawany w Internecie, w systemie DAB+ oraz przez aplikację Polskiego Radia, skierowany do rodzin z dziećmi z miast, mniejszych miejscowości i wsi.

Misją Polskiego Radia Dzieciom jest zachęcanie rodzin do wspólnego spędzania czasu i edukacja przez zabawę.

Stacja emituje program 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. Od godz. 7.00 nadawane są audycje dla dzieci, a od godz. 21.00 pasma dla rodziców, w których znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W audycjach poruszana jest różnorodna tematyka dostosowana w formie i treści do percepcji dzieci oraz pory dnia. W swojej ofercie programowej Polskie Radio Dzieciom ma audycje m.in. o tematyce kulturalnej, artystycznej, przyrodniczej, podróżniczej, sportowej, historycznej i popularnonaukowej. 

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. 

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. 

Duży nacisk jest kładziony na  realizowanie misji edukacyjnej i przestrzeganie poprawności językowej.

Autorzy audycji starają się pomagać rodzicom w poszukiwaniu odpowiednich rozwiązań w trudnym procesie wychowania dzieci. Poprzez audycje pełne dźwięków wspomagają rozwój dziecięcej wyobraźni i ich kreatywność. Programy pomagają w edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy. 
Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę słowa i  przekazu. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca/ aplikacja), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Wspierają charytatywne akcje oraz projekty, które niosą ze sobą wartość edukacyjną. Podejmują współpracę patronacką z wartościowymi wydawnictwami, teatrami, kinami, patronatem medialnym obejmowane są również koncerty, wystawy i pokazy. Podczas wydarzeń  dziennikarze przeprowadzają wywiady z organizatorami, przygotowują relacje radiowe, prowadzą animacje na miejscu ( np. w przerwach spektakli dla dzieci).

Polskie Radio Dzieciom ma swoją stronę internetową https://www.polskieradio.pl/18,Radio-Dzieciom i profil na Facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/ - tam można znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych.

jo

Zobacz także
Czytaj także

Współczesna wiedza o wodzie kontra mity

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 23:00
Nawet dziecko wie, że bez wody nie ma życia, jednak ilość mitów, które przez lata narosły na ten temat jest rekordowa! Prowadząca program wraz z gośćmi zestawiają fakty na temat wody niegazowanej i gazowanej, butelkowanej, wodociągowej, porządkują wiedzę na temat zawartości minerałów w wodach butelkowanych i wskazują, które z nich nadają się do picia dla niemowląt, a które dla starszych dzieci. Ważnym wątkiem w dyskusji jest nawodnienie organizmu w upał i podczas wysiłku fizycznego.
rozwiń zwiń