Polskie Radio Dzieciom

Wakacje rodziców. Pozwolić sobie na chwilę oddechu od dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2024 16:03
Autor profilu "Blog Ojciec" napisał kiedyś: "Najlepszy rodzaj wychowania dzieci: Przez 50 tygodni rodzicielstwo bliskości, a przez 2 tygodnie rodzicielstwo odległości". Czy w swoim rodzicielstwie warto pozwolić sobie na chwilę oddechu od dzieci? Jak zorganizować takie wakacje i jakie korzyści może nam przynieść odrobina czasu tylko dla siebie? Z własnego doświadczenia i własnych obserwacji opowiedziały o tym dwie mamy: Marysia Górecka i Magdalena Prokop-Duchnowska.
Wakacje bez dzieci - czy to dobry pomysł?
Wakacje bez dzieci - czy to dobry pomysł?Foto: Ground Picture/Shutterstock

W drugiej godzinie "Strefy Rodzica" odwrócimy temat i powiemy w jaki sposób wynagrodzić dzieciom ewentualną rozłąkę i spędzić trochę czasu z całą rodziną.

Gdzie, czym i kiedy pojechać, a także co, i jak zapakować, aby wszystko co najważniejsze się zmieściło.

Tuż po zakończeniu audycji zapraszamy do posłuchania podcastu o słomianym zapale u dzieci. Gasić czy wzniecać?
Jeśli my dorośli mamy czasem problem z naszym zapałem, który szybko się wypala, to co dopiero dzieci. Angielski, pływanie, czy lekcje rysunku - wszystko jest na początku fajne, ale z czasem zaczyna się nudzić. Czy warto zachęcać dzieci do kontynuowania rozpoczętych zajęć czy szukać nowych... bo może one w końcu "zaskoczą"? 

Audycja: Strefa rodzica
Prowadzi: Marta Kawalec
Goście: Marysia Górecka (mama 4 dzieci, blogerka Mamygadżety) i Magdalena Prokop-Duchnowska mama 2-dzieci, dziennikarka
Data emisji: 6.06.2023
Godzina emisji: 21.00

Więcej podcastów "Strefa rodzica - Rozmowy z ekspertami" na platformie podcasty.polskierdio.pl. 

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

Dysleksja, depresja czy ADHD. Jak nie przeoczyć u dziecka objawów, które mogą być początkiem problemów zdrowotnych?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2024 09:16
- Kiedyś jeśli dziecko miało problemy z czytaniem, ładnym pisaniem czy liczeniem, nikt nie nazywał tego zaburzeniem. Mówiło się, że dziecko jest leniwe. Teraz mamy większą świadomość tych problemów - wyjaśnił dr Kasper Sipowicz, który wraz z prof. Tadeuszem Pietrasem opowiadali o nieróżnorodności i postrzeganiu jej w dzisiejszych czasach, a także sposobach na wykrywanie różnych nieprawidłowości w zachowaniu dziecka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak zrozumieć siebie ucząc się komunikacji z dzieckiem? Rozmowa z Agnieszką Stein

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2024 14:46
- Komunikacja jest czymś więcej niż tylko językiem - powiedziała Agnieszka Stein w "Strefie Rodzica", gdzie przedstawiła najważniejsze myśli ze swojej najnowszej książki p.t.: "Komunikacja. Droga do zrozumienia siebie i innych", która nie tylko pomaga uporządkować wiedzę o dobrej relacji, ale też przekazuje niezbędne narzędzia w tej dziedzinie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak zabiegany rodzic, ma poznać prawdziwe potrzeby swojego dziecka? Podpowiada terapeutka rodziców

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2024 10:25
- Poza tym, że warto się zatrzymać i dowiedzieć się co dzieje się w mojej głowie, nie warto zadręczać się tym, ile błędów popełniamy na początku swojego rodzicielstwa - podpowiedziała Agnieszka Rogala, terapeutka rodziców, autorka książki "Poukładaj to sobie w głowie", która była gościem Aleksandry Jasińskiej w Polskim Radiu Dzieciom. Po szczegóły zapraszamy poniżej.
rozwiń zwiń