Polskie Radio Dzieciom

Co nas śmieszy w rodzicielstwie? Komik Antoni Syrek-Dąbrowski mówił o tym w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2024 14:15
- Pamiętam jak bardzo zmieniło się nasze życie, kiedy na świecie pojawiło się moje dziecko - powiedział Antoni Syrek-Dąbrowski w Polskim Radiu Dzieciom i w audycji "Strefa Rodzica" Opowiedział o wielu zabawnych sytuacjach, jakie znaczyły mieć miejsce w jego domu odkąd stał się ojcem. 
Antoni Syrek-Dąbrowski
Antoni Syrek-DąbrowskiFoto: mat. promocyjne

Wraz z grudniem do studia Polskiego Radia Dzieciom zawitali nowi prowadzący: Błażej Staryszak i Krzysztof Wiśniewski, czyli duet Tata nie ma siły.
- Wielu rodziców zgodzi się, że weekendy przetrwać jest jeszcze trudniej niż dni powszednie. Nasze niedzielne spotkania będą nagrodą na finiszu, lekkim i, mamy nadzieję, pokrzepiającym komunikatem o tym, że inni mają tak samo albo gorzej. Liczymy na to, że w Strefie Rodzica uda nam się stworzyć nie całkiem poważne forum wzajemnego wsparcia: przestrzeń, gdzie będzie można się pochwalić i wyżalić. Mówić o dzieciach z troską i czułością, ale nie bez złośliwości. Chcemy, żeby "bezstresowe wychowanie" wreszcie oznaczało zrelaksowanych rodziców - powiedzieli prowadzący zapraszając do słuchania audycji "Strefa Rodzica".

A o tym co nas śmieszy w rodzicielstwie nowi prowadzący zapytali prawdziwego eksperta w tym temacie: Antoniego Syrek-Dąbrowskiego.

Jak wiadomo jest on komikiem stand-up i na co dzień bawi ludzi ze sceny, oprócz tego pisze scenariusze, reżyseruje i tworzy skecze, a także improwizuję z teatrem improwizowanym Hofesinka. Zdarzało mu się również grać w serialach i filmach. Wszystko to łączy zaś z rolą ojca i o tym opowiedział w Polskim Radiu Dzieciom w audycji "Strefa Rodzica".

Więcej w nagraniu:


Posłuchaj
49:14 2024_12_01 21_01_32_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Co nas śmieszy w rodzicielstwie? Mówi komik Antoni Syrek-Dąbrowski

 


* * *  

Audycja: Strefa rodzica
Prowadzi: Błażej Staryszak i Krzysztof Wiśniewski
Goście: Antoni Syrek-Dąbrowski - komik i ojciec
Data emisji: 1.12.2024
Godzina emisji: 21.00

***

Od ponad dziewięciu lat Polskie Radio Dzieciom wspiera rodziców w trudnej codzienności, nadając audycję "Strefa rodzica", w której praktykę naszego życia można skonfrontować z teorią i wieloma dobrymi radami. Zadajemy wnikliwe pytania specjalistom, dotyczące szeroko rozumianego rodzicielstwa, wychowania czy zdrowia. W wakacje, które sprzyjają różnym aktywnościom rodzinnym, rozmawiamy również o tym, jak zadbać o bliskość w relacji partnerskiej, czy prawach osób podróżujących.

Więcej podcastów "Strefa rodzica - Rozmowy z ekspertami" na platformie podcasty.polskierdio.pl. 

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

Młodzieżowe słowo roku. Jak mówią młodzi ludzie i czy jesteśmy w stanie ich zrozumieć?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2024 18:34
Azbest, bambik, cringe, glamur, yapping - to tylko kilka z dwudziestu słów, które walczą w tym roku w plebiscycie Młodzieżowe Słowo Roku organizowanym przez PWN. Co oznaczają słowa z finałowej dwudziestki? Jak głosować i dlaczego warto mówili o tym w "Strefie Rodzica": przewodnicząca jury plebiscytu Młodzieżowe Słowo Roku prof. Anna Wileczek oraz pedagog Filip Jach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mężczyzna w roli wychowawcy w przedszkolu: "Dzieci mnie słuchają"

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2024 19:44
Wychowawca przedszkolny, pan przedszkolanka? Jak nazywa się męska wersja zawodu nauczyciela przedszkolnego i jak w tej roli radzą sobie panowie? Mówił o tym w "Strefie rodzica" Marcin Dębiński - pedagog, nauczyciel wychowania przedszkolnego, wychowawca, przedszkolny ze społecznego przedszkola integracyjnego Fundacji Czas Dzieciństwa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Psy, koty i skarpety pod choinką. Co warto, a czego nie warto kupować na prezent?

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2024 19:32
Atmosfera przedświątecznej gorączki zaczyna się wraz z początkiem grudnia. Może to sprzyjać pochopnym i nieprzemyślanym decyzjom, których ofiarami często padają zwierzęta, kupowane jako żywe prezenty. Czy to dobry pomysł? Co jeszcze może się okazać nietrafionym prezentem?
rozwiń zwiń