Polskie Radio Dzieciom

Dzyń dzyń dzyń - co tak dzwoni?

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 17:00
To szkolny dzwonek! Przypomina, że czas wracać po wakacjach do szkoły. W audycji też zabrzmiał nie raz.
Audio
  • Łapiemy dźwięki w szkołach. (Dźwięk dobry\Polskie Radio Dzieciom)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

W poszukiwaniu dźwięków wybraliśmy się też do szkół innych niż wszystkie. Będzie to m.in. szkoła musicalowa, którą z mikrofonem odwiedziła Agnieszka Ciecierska. Tam dźwięków nie brakowało. Posłuchaj załączonej audycji.

Zapraszam, Agnieszka Kunikowska.

"Dźwięk dobry" w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą niedzielę o godzinie 15.00.


Polskie Radio Dzieciom to całodobowy program radiowy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, nadawany w Internecie, w systemie DAB+ oraz przez aplikację Polskiego Radia, skierowany do rodzin z dziećmi z miast, mniejszych miejscowości i wsi.

Misją Polskiego Radia Dzieciom jest zachęcanie rodzin do wspólnego spędzania czasu i edukacja przez zabawę.

Stacja emituje program 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. Od godz. 7.00 nadawane są audycje dla dzieci, a od godz. 21.00 pasma dla rodziców, w których znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W audycjach poruszana jest różnorodna tematyka dostosowana w formie i treści do percepcji dzieci oraz pory dnia. W swojej ofercie programowej Polskie Radio Dzieciom ma audycje m.in. o tematyce kulturalnej, artystycznej, przyrodniczej, podróżniczej, sportowej, historycznej i popularnonaukowej. 

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. 

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. 

Duży nacisk jest kładziony na  realizowanie misji edukacyjnej i przestrzeganie poprawności językowej.

Autorzy audycji starają się pomagać rodzicom w poszukiwaniu odpowiednich rozwiązań w trudnym procesie wychowania dzieci. Poprzez audycje pełne dźwięków wspomagają rozwój dziecięcej wyobraźni i ich kreatywność. Programy pomagają w edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy. 
Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę słowa i  przekazu. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca/ aplikacja), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Wspierają charytatywne akcje oraz projekty, które niosą ze sobą wartość edukacyjną. Podejmują współpracę patronacką z wartościowymi wydawnictwami, teatrami, kinami, patronatem medialnym obejmowane są również koncerty, wystawy i pokazy. Podczas wydarzeń  dziennikarze przeprowadzają wywiady z organizatorami, przygotowują relacje radiowe, prowadzą animacje na miejscu ( np. w przerwach spektakli dla dzieci).

Polskie Radio Dzieciom ma swoją stronę internetową https://www.polskieradio.pl/18,Radio-Dzieciom i profil na Facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/ - tam można znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych.

jo

Zobacz więcej na temat: Dźwięk Dobry
Zobacz także
Czytaj także

Dźwięki usłyszane w Chorwacji

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2018 09:00
Tym razem w Dźwięk Dobry pojawią się dźwięki, które złapiemy dzięki Annie i Krzysztofowi Kobusom. Zaprzyjaźnieni z nami podróżnicy zabiorą nas na wyprawę do przepięknej, malowniczej i dźwięcznej Chorwacji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Posłuchaj jak bzzzyczą pszczoły w ulu

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 12:00
Bzzzzzzyczące dźwięk dobry! Tym razem na poszukiwanie dźwięków wybierzemy się do ula! Sprawdzimy co w nim słychać i jak radzą sobie niezwykle pracowite owady, dzięki którym możemy cieszyć się smakiem przepysznego miodu.  
rozwiń zwiń