Polskie Radio Dzieciom

"Dawno, dawno temu". Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2024 16:30
Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju mieści się w XVI-wiecznym młynie papierniczym, w którym nie tylko poznamy historię papieru i papiernictwa, zobaczymy dawne urządzenia produkcyjne czy materiały piśmiennicze sprzed stuleci. O działalności muzeum mówiła w Polskim Radiu Dzieciom Izabela Mieczkowska z Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju.
Warsztaty czerpania papieru w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju
Warsztaty czerpania papieru w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-ZdrojuFoto: muzeumpapiernictwa.pl

W czasie ferii oprócz stałych ekspozycji, takich jak wystawa "Z papierem przez dwa tysiąclecia", "Polski pieniądz papierowy" czy też pomieszczenia z polichromiami, będącego kiedyś pokojami reprezentacyjnymi dawnych papierników, muzeum udostępnia dwie wystawy czasowe. Są to: "Dekada znaczona kartkami. Polacy i reglamentacja kartkowa w latach 80. XX w." – ukazująca realia życia w epoce PRL-u, oraz "Krawędź" – wystawa w Galerii sztuki papieru, przedstawiająca twórczość zatorskiej artystki Marii Matyi-Rozpary, doktora sztuki.

Muzeum zachęca także do wzięcia udziału w warsztatach czerpania papieru, będących jedną z największych atrakcji placówki. Na zajęciach, pod okiem prowadzącego, uczestnicy tworzą arkusze papieru, posługując się metodami wywodzącymi się ze średniowiecznych Włoch. Owoce swej pracy zabierają na pamiątkę pobytu w młynie papierniczym. Przez cały okres ferii istnieje możliwość rezerwacji warsztatów.

Wystawa „Z papierem przez dwa tysiąclecia” Wystawa „Z papierem przez dwa tysiąclecia”

Zapraszamy do wysłuchania audycji: 

Posłuchaj

59:41 2024_01_27 15_00_12_RadioDzieciom_Dawno_dawno_temu.mp3 Dawno, dawno temu 27 stycznia godz. 15:00

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Izabela Mieczkowska z Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju

Audycja jest częścią cyklu w "Dawno, dawno temu" - "Ferie z muzeum"

Audycję przygotowuje i prowadzi Marta Powałowska.

Data emisji: 27.01.2024

”Dawno, dawno temu” w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 15.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Dawno, dawno temu". Aleksandra Piłsudska

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2023 16:35
Aleksandra Piłsudska ze Szczerbińskich to działaczka niepodległościowa, służąca w Legionach Polskich, odznaczona Orderem Virtuti Militari, działająca w PPS i POW, była drugą żoną Józefa Piłsudskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak Wisława została poetką, czyli Rusinek opowiada o Szymborskiej

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2023 16:35
- Szymborska wcale nie chciała być poetką, jak była małą dziewczynką, chciała być autorką grubych powieści, i zdaje się, że trzy takie powieści zaczęła pisać. Niestety tylko zaczęła, bo gdzieś w okolicach dziesiątej strony już traciła cierpliwość, więc zachowały się same początki tych grubych powieści, i tak oto została jednak poetką - opowiadał w Polskim Radiu Dzieciom Michał Rusinek - pisarz i sekretarz Wisławy Szymborskiej.
rozwiń zwiń