Polskie Radio Dzieciom

"Dawno, dawno temu". Historia radia

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2024 19:35
Jakie wynalazki zmieniły bieg historii? o których możemy powiedzieć, że są "nie do wiary"? W audycji rozmowa z Janem Amosem Jelinkiem z Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. 
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: pixabay.com/AlexLoban/domena publiczna

11 kwietnia w 1923 roku Stowarzyszenie Radiotechników Polskich przyjęło dokument, w którym zawarło swoje opinie na temat wytycznych do ustawy radiotelegraficznej. Był to ważny krok na drodze rozwoju polskiej radiofonii.


Posłuchaj
59:35 2024_06_15 15_00_03_RadioDzieciom_Dawno_dawno_temu.mp3 Dawno, dawno temu 15 czerwca godz. 15:00

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Jan Amos Jelinek z Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie

Audycję przygotowuje i prowadzi Marta Powałowska.

Data emisji: 15.06.2024

"Dawno, dawno temu" w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 15.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

Tajemnice Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2024 19:35
- Najbardziej znanym elementem Słowińskiego Parku Narodowego są wydmy. Niedaleko Muzeum znajdują się Wydmy Czołpińskie, są też tzw. Sowie Góry, a najbardziej znane, największe, znajdują się w okolicach Łeby - mówiła w Polskim Radiu Dzieciom Maria Machura ze Słowińskiego Parku Narodowego.
rozwiń zwiń