Polskie Radio Dzieciom

"Leszek i Miś Michaś". Jak działa radio

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2020 10:00
Jak wyglądały pierwsze próby przesyłania sygnału radiowego? Czym różni się radio cyfrowe od analogowego? W jaki sposób kontaktować się z innymi? Jak można przekazywać informacje? Przy pomocy radia, listu, a może maila? Zastanawiali się nad tym bohaterowie audycji "Leszek i Mis Michaś". Wspólnie też świętowali 5. urodziny Polskiego Radia Dzieciom.
Audio
  • Jak działa radio? Posłuchaj rozmów Misia i Leszka. (Leszek i Miś Michaś/Polskie Radio Dzieciom)_02.04.2020.
(Zdj. ilustracyjne)
(Zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock

Dziadek Ignacy opowiedział Michasiowi o starej radiostacji radiowej, Leszek o alfabecie Morse’a i telegrafie - urządzeniu sprzed epoki komputerów (przekazującym informacje na wielką odległość i popularyzowanym w XIX wieku przez Amerykanina - Samuela Morse,a). Zaś 4 śniadanie Misia Michasia wypełnione było przysłowiami i powiedzonkami. Jakimi? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Audycja Leszek i Miś Michaś
Prowadzi: Leszek Filipowicz
Data emisji: 02.04.2020.
Godz. emisji: 11.00.
Audycja "Leszek i Miś Michaś" w pn. wt. i czw. w godz. 11.00 - 12.00

Miś Michaś to rówieśnik przedszkolaków, który dużo mówi, ale ma jeszcze więcej pytań. Razem z jego przyjacielem - Leszkiem rozmawiają o dalekich krainach i polskich regionach, o zjawiskach natury, tajemnicach nauki i życiu.

Słuchając różnych perypetii oraz przygód Misia i Leszka poznacie też dalszą rodzinę Michasia z seniorem rodu, na czele. Dziadek Ignacy to sympatyczny podróżnik, wynalazca, bywalec lasów i fabryk... który potrafi odpowiedzieć na wiele trudnych pytań.

W każdej audycji nasi bohaterowie zaproponują Wam przepis na super smakołyk, a może także pomysł na zabawę lub kierunek podróży.

--

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.
Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

jo

Zobacz więcej na temat: edukacja
Zobacz także
Czytaj także

95-lecie Polskiego Radia w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2020 12:07
Dokładnie 1 lutego 2020 roku Polskie Radio świętowało 95-lecie swojego istnienia. Pierwsza audycja została nadana 1 lutego 1925 roku ze studia przy Narbutta 25 w Warszawie. Oficjalne powstanie Polskiego Radia nastąpiło 18 sierpnia 1925 roku, a jej założycielami byli Zygmunt Chamiec i Tadeusz Sułowski. Z okazji tego jubileuszu Polskie Radio Dzieciom przygotowało cykl specjalnych audycji tematycznych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mini Eureka w 95. rocznicę istnienia Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2020 16:00
Jak wyglądało Polskie Radio sześćdziesiąt lat temu? Czy po radiowych korytarzach kiedyś też maszerowały szkolne wycieczki? I jak wyglądały pierwsze studia nagraniowe? O tym wszystkim Artur Wolski rozmawiał w "Mini Eurece", świętując 95 urodziny Polskiego Radia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom: 102 propozycje ciekawych audycji dla ucznia

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 07:55
Kiedy szkoły i częściowo przedszkola są zamknięte, warto pamiętać, że cyfrowe Polskie Radio Dzieciom ma mnóstwo ciekawych propozycji dla dzieci i rodziców na każdy dzień. To całodobowe radio nadaje w ciągu tygodnia ponad 100 premierowych audycji przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych. Eksperymenty, rytmika, lekcje języków obcych, bajki, to tylko część tematów, które usłyszeć można każdego dnia, włączając cyfrowe Polskie Radio Dzieciom.
rozwiń zwiń