10:00-11:00 "Rodzinny W-F (Zbigniew Kozłowski) - Chwyty, rzuty, podcięcia pochodzące z judo oraz zejścia z aikido to elementy Enshin Karate. O tajemnicach treningu, grupach wiekowych dla bardzo młodych i starszych zawodników, zawodach, zdobytych tytułach mistrzów porozmawiamy z sensei Danielem Jankowskim.
11:00-12:00 "Śpiewajmy z chórem Agaty Steczkowskiej" - Dzisiaj przypomnimy sobie najciekawsze fragmenty ze wszystkich dotychczasowych koncertów chóru. Słuchacze będą mogli przenieść się do Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. CZĘŚĆ II
12:00-13:00 "Bajkowy ogród" (prowadzi Pascal Kaczorowski) - Dziś zostanie skonstruowana i zrzucona największa i niezwykła bomba. Bomba nasienna. Bomby nasienne tworzy się z ziemi, gliny, wody, oraz całego mnóstwa nasion przeróżnych kwiatów. Jedynie wyobraźnia może nas ograniczyć. Po stworzeniu „bomby życia” zrzucimy ją w miejsce w ogrodzie trudno dostępne, miejsce, w którym nic nie rośnie, po to, aby za czas jakiś miejsce, które teraz świeci pustkami, stało się kolorową kwiecistą krainą, krainą, która stanie się domem dla wielu innych stworzeń.
15:00-16:00 "Dawno, dawno temu" (prowadzi Marta Powałowska) - Dwudziestolecie międzywojenne to okres w historii Europy, obejmujący dwadzieścia jeden lat pomiędzy zakończeniem I wojny światowej a wybuchem II wojny światowej. Co się wówczas działo na świecie i w Polsce? O tym w dzisiejszym programie. Opowiada Agata Dąbrowska z Domu Spotkań z Historią.
18:30 "Słuchowisko w Polskim Radiu Dzieciom" - Do 27 czerwca emitujemy słuchowisko "Tramwaj zwany Eugeniuszem". Opowiada o przygodach siedmioletniej Róży i jej taty podróżujących codziennie rano do szkoły zaczarowanym tramwajem o imieniu Eugeniusz, wraz z jego nieodłącznym towarzyszem - Kasownikiem. Po drodze Róża poznaje różne dziwne postaci i wraz z nimi poszukuje odpowiedzi na ciekawe, życiowe pytania.
21:00-22:00 "Dziecko w drodze" (Magda i Sergiusz Pinkwart) - Jak to jest przechodzić kwarantannę w mieście Beatlesów? Muzyka czwórki z Liverpoolu towarzyszy rodzinie Pinkwartów od lat i chyba w ogóle się nie starzeje, bo siedmioletni Wili układając klocki, podśpiewuje "Penny Lane", a na gitarze próbuje grać jak Paul McCartney. Gdzie się tego nauczył? "Och, mamo, w szkole wszyscy to sobie śpiewamy"! I "Yellow Submarine", i inne piosenki The Beatles też!
NIEDZIELA
11:00-12:00 "Źródełko" (prowadzi Hanna Szczęśniak) - Gawędziarka Maria Bienias wyjaśni, jak za pomocą beczki, tarki i rzeki dawniej prano ubrania i pościel, Kasia Dudziak i Karo Przewłoka rozwiążą zagadki dziecięcej sympatii i miłości, a Paula Kinaszewska zagra nam tańce "nakręcające" każdą najlepszą zabawę.
12:00-13:00 "Zwierzyniec" (Pascal Kaczorowski) - Wiosna to czas, kiedy wszystko budzi się do życia, kiedy wszystko zaczyna spływać tysiącami barw. Wiosna to czas, kiedy miliony owadów zapylających wyrusza na wiosenny festiwal. I my takim właśnie owadom przyjrzymy się w naszym ogrodzie. Chociaż pszczoły są najbardziej popularne wśród owadów zapylających, to dziś poznamy również te inne. Bo wszystkie są tak samo ważne. Wśród kwitnących wiśni, czereśni, moreli po cichu, na paluszkach podejrzymy świat owadów.
14:00-15:00 "Dziecięcy koncert życzeń" - Audycja, podczas której dzieci mogą dzwonić z życzeniami dla bliskich i zamawiać utwory muzyczne.
II KONKURS DZIECIĘCYCH TALENTÓW POLSKIEGO RADIA DZIECIOM
Przypominamy, że do 17 maja czekamy na zgłoszenia w II Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. Zadanie konkursowe polega na zaśpiewaniu dowolnego utworu muzycznego lub wyrecytowaniu wiersza. Konkurs ten skierowany jest do dzieci, które nie ukończyły 13 lat, marzą o nagraniu płyty w profesjonalnym studiu i występie na dużej scenie przed publicznością. >>> Nagrodą w konkursie jest udział w koncercie finałowym i nagranie płyty! <<<
Szczegóły dotyczące konkursu znaleźć można w serwisie konkurstalentow.polskieradio.pl
jo