7.08. PIĄTEK
10:00-11:00 "Muzyczne podróże" - O zespole „2+1”. Zapoznajemy dzieci z historią zespołu i jego twórczością.
11:00 "Bliskie i dalekie wyprawy smoka z człowiekiem" - Co zrobić, by zostać kapitanem prawdziwego pirackiego statku? Okazuje się, że żeby kimś takim zostać, trzeba sporo się nauczyć. Odwiedziny Mierzei Wiślanej.
12:15 "Wakacyjny bajkowy kącik" - Bajka Braci Grimm „Duch we flaszce”.
14:00 "Bajanie Kulfona i Moniki" – Opowieść w interpretacji Kulfona i Moniki pt. „O odważnym Janku i Szklanej Górze”.
15:00-17:00 "Popołudnik" - W programie królować będą owady. Poszukamy owadzich postaci z bajek i opowiadań zainspirowanych owadami.
16:30 "Wakacyjne rozmówki - hiszpański" - poznamy proste zdania, których użyjemy w codziennym życiu, czyli np. w sklepie, w komunikacji, w restauracji, czy mijając kogoś na ulicy.
17:15-17:45 "Rodzina pod żaglami" - Jubileusz Rodziny pod żaglami. Za nimi już 50 audycji. Rodzina Jakubczaków opowie o planach na najbliższe podróże, rejsy i audycje.
18:00 "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" - Podróż koleją Transsyberyjską to marzenie wielu podróżników. O spełnieniu swojego opowie podróżniczka Zosia Nowaczyk. Podroż odbyła z Warszawy do Ułan Bator.
19:10 "Książka do poduszki" - Książka "Biuro podróży nosorożki Papti. Przygody w dżungli Łubu - dubu" Marcina Mortki. Papti najbardziej na świecie kocha podróże, dżunglę Łubu-dubu i niesienie pomocy innym. Mała nosorożyca prowadzi biuro podróży dla zwierzaków. Pomagają jej w tym przyjaciele: wiecznie drzemiący leniwiec Śpioch i uwielbiająca naśladować dźwięki papuga Gaduła. Doradzając sąsiadom, gdzie wyjechać na wakacje, Papti wspiera ich również w rozwiązywaniu codziennych problemów. Czyta Wojciech Słupiński.
19:00-21:00 "Wieczorne pogaduchy" - Ciąg dalszy przygód Przyjaciół z Różanego Zakątka w zamku Skrzatów Górskich, Hermie.
21:00-23:00 "Strefa rodzica" - O konfliktach i budowaniu związku. W związkach często dochodzi do konfliktów. Niektórzy się ich boją, a niektórzy wiedzą, że są częścią naszej codzienności. Niektórzy chcieliby je wyeliminować, niektórzy złagodzić. Większość z nas nie ma pojęcia jak przechodzić przez konflikt tak, by coś dobrego z niego wynikało. Jest on niezbędny w tym by nasze relacje, małżeństwa, rodzice stawali się lepszymi partnerami. Ma to wpływ na nasze dzieci, na to jak będą odnajdywać się w rodzinie i jak będą budować związki. Jak przechodzić przez konflikty, co dają, czego się w nich wystrzegać i za co być wdzięcznym konfliktom? Gość: Krzysztof Głowacki, psycholog, twórca warsztatów dla par.
8.08. SOBOTA
9:00-10:00 "Opowieści ludów świata" - Dalszy ciąg morskiej podróży wzdłuż zwrotnika raka wciąż na zachód. Dziś opowieści z Filipiny.
11:00-12:00 "Śpiewajmy z chórem Agaty Steczkowskiej" - Patyczki akustyczne - czym są i do czego służą. Każdy słuchacz może przygotować sobie dwa drewienka, łyżki lub patyki i bawić się razem z chórzystami, wystukujemy rytmy i ćwiczymy słuch muzyczny.
12:00-13:00 "Bajkowy ogród" - Jako, że już dawno nie zaglądaliśmy, co w trawie piszczy w naszych przydomowych ogródkach,dziś nadszedł ten czas. A dzieje się naprawdę dużo. Czas czereśni się skończył, morele wciąż królują, pomidory zaczynają czerwienieć z radości, borówki ciemnieją, morze ziół, kwiatów. Jednocześnie dzielimy się sposobami jak zadbać o warzywa, owoce, kwiaty. Jak i czym nawozić.
13:00-14:00 "Kurtyna w górę" - Kulfon i Monika kontynuują prace nad przedstawieniem pt. O rybaku i ministrze.
15:00-16:00 "Dawno, dawno temu" - Z okazji 95-lecia Polskiego Radia kontynuujemy spacer radiowymi śladami. Poznajemy powojenne siedziby Polskiego Radia.
16:00-17:00 "Detektyw Maurycy Śladek na tropie" - Zaproszenie na wywiad z dziennikarzem pewnego kaszubskiego radia pozwala naszemu radiowemu detektywowi poznać miasto Gdynię. Przynajmniej jego centrum.
18:30 "Słuchowisko w Polskim Radiu Dzieciom" - słuchowisko "Pinokio" na podstawie książki Carla Collodiego w adaptacji Hanny Bielawskiej wyprodukowane przez Teatr Polskiego Radia w 2001 r. Wykonawcy: Zaliwski Tomasz, Pyrkosz Witold, Press Włodzimierz, Michnikowski Wiesław, Lewandowski Łukasz, Kwiatkowska Monika, Kunikowska Agnieszka, Kownas Irena, Gawroński Andrzej, Gajda Mieczysław.
19:00-21:00 "Wieczorne pogaduchy" - Kontynuujemy naszą niezwykłą przygodę z Milą, prosiaczkową i wszystkimi bohaterami z krainy wyobraźni. Rozmowy o przyjaźni, bliskości ale i o strachu np. przed ciemnością i jak sobie z tym radzić.
22:00-00:00 "Stare, znane, zapomniane" - Album Serge'a Gainsbourga z 1971 roku, Kim Appleby w ramach Pół Pięknej Płyty i pierwsza część rarytasów od SBB- nagrania radiowe.
9.08. Niedziela
9:00-10:00 "Niebieska szkatułka, czyli niedzielny magazyn poświęcony" - W niebieskiej szkatułce zaprosimy słuchaczy do odkrywania bliskich i dalekich regionów Polski i nie tylko. Wybierzemy się też nad pewne jezioro, które kryje w sobie wiele tajemnic związanych z Panem Jezusem. W „Talmudzie” mówi się, że kto nie widział Jeziora Galilejskiego, nie widział w życiu niczego pięknego. Cicha muzyka trzcin poruszanych przez wiatr doskonale oddaje jego nazwę. W wakacyjnym nastroju zapraszamy więc do Izraela!
10:00-11:00 "Dźwięk Dobry" - Ekspresem po Europie - co słychać w rożnych europejskich krajach. Poznajemy historię, kulinaria, atrakcyjne miejsca.
11:00-12:00 "Źródełko" - W programie: Krakowiak - poznajemy tańce ludowe, bębny i barabany - poznajemy instrumenty ludowe, Ukraina - poznajemy muzykę ludową kraju.
14:00-15:00 "Dziecięcy koncert życzeń" - Audycja, podczas której dzieci mogą dzwonić z życzeniami dla bliskich i zamawiać utwory muzyczne.
15:00-16:00 "Zapraszamy do stołu" - Kolejna odsłona naszych kulinarnych podroży. W te wakacje kontynuujemy podróż po Europie. Dziś zapraszamy na Cypr. Gość: Renata Birska - aktor-mim, która Cypr zna doskonale i jeździ tam od ponad 10 lat.
17:00-18:00 "Kulturoteka" - Od sierpnia w ramach projektu „Ogród przez lato” Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie proponuje specjalną edycję znanego i lubianego Pikniku literackiego dla dzieci! W tym roku będzie wyjątkowa podróż literacka, w której kolejnymi przystankami będą gatunki literatury dziecięcej, m.in.: poezja, powieść, komiks i książka ilustracyjna. Spotykania odbędą się się wyjątkowo w pięknej i bezpiecznej przestrzeni – w ogrodzie Muzeum Władysława Broniewskiego przy ul. Jarosława Dąbrowskiego na Starym Mokotowie w Warszawie. W tym roku Piknik Literacki odbywa się w trzy sierpniowe i jedną wrześniową niedzielę. O tegorocznej, wyjątkowej edycji w Kulturotece opowie Joanna Pogorzelska.
19:00-21:00 "Wieczorne pogaduchy" - Kontynuujemy naszą niezwykłą przygodę z Milą, prosiaczkową i wszystkimi bohaterami z krainy wyobraźni. Rozmowy o przyjaźni, bliskości ale i o strachu np. przed ciemnością i jak sobie z tym radzić.
jo