W programie naszego kursu uczestnicy biorą udział w specjalnej, tematycznej grze muzealnej. Rozwiązując zadania poznają zasady savoir-vivre i pod okiem specjalistów uczą się tajników eleganckiego zachowania w najróżniejszych "kulturalnych" sytuacjach, a to wszystko podczas: zwiedzania Warszawskiej Starówki i spaceru po mieście, w tym przejazdu zabytkowymi ruchomymi schodami i metrem, zwiedzania dwóch oddziałów Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek uroczystego koncertu fortepianowego, eleganckiego obiadu w renomowanej restauracji i innych atrakcji! Każdy z uczestników otrzymuje imienny dyplom ukończenia kursu oraz pamiątkową książkę.
Uczestnictwo w kursie 𝗦𝗨𝗥𝗩𝗜𝗩𝗔𝗟 𝗞𝗨𝗟𝗧𝗨𝗥𝗔𝗟𝗡𝗬 czeka na klasy, które wygrają nasz konkurs. A oto jego najważniejsze zasady:
Konkurs jest skierowany do uczniów ze szkół podstawowych z miejscowości do 20 tys. mieszkańców z całego terenu Polski.
Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy twórczej w formie pracy literackiej lub komiksu, o tytule "Najgorsza klasa w szkole na wycieczce, i co z tego wynikło". Jury oceni interpretację, inwencję twórczą, kreatywność, oryginalność, zaangażowanie i staranność wykonania nadesłanych prac.
Praca konkursowa musi być wykonana wspólnie przez klasę lub formalną grupę zorganizowaną w ramach zajęć pozalekcyjnych. Praca musi być wykonana jako praca zbiorowa przez co najmniej 15 osób, w tym dopuszcza się udział lidera lub liderów w tworzeniu pracy. Prace indywidualne nie będą oceniane.
Organizatorzy pozostawiają dowolność gatunków, stylów, technik i formatów. Praca powinna być utrwalona na nośniku cyfrowym i przesłana w formacie PDF lub jpg. na mail konkurs@muzeum-domkow.pl wraz ze skanem wypełnionej i podpisanej karty zgłoszenia.
Każda klasa/grupa może nadesłać do dwóch prac.
Wszystkie prace będą oceniane w jednej kategorii, bez podziału na techniki, gatunki lub wiek wykonawców. Prace wykonane w technikach i gatunkach rzadkich/wymagających większego nakładu pracy, mogą otrzymać dodatkowe punkty. Jury oceniając prace będzie brało pod uwagę wiek twórców oraz samodzielność wykonanej pracy.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa dnia 30 września 2023 o godz. 23:59, decyduje data i godzina wysłania pracy na mail.
Udział w konkursie jest bezpłatny.
Jury przyzna sześć równorzędnych nagród głównych dla zwycięskich klas. Organizatorzy konkursu i Jury zastrzegają możliwość innego podziału nagród, oraz utworzenia i przyznania nagród pozaregulaminowych.
Regulamin konkursu dostępny jest na stronie muzeumdomkow.pl.
Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!
Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.
Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców.