Polskie Radio Dzieciom

Z nami dobrze zaczniesz dzień! Wakacyjne "Poranki w Polskim Radiu Dzieciom". Tego jeszcze nie było!

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2024 15:40
Gdzie pieprz rośnie? Co w muzyce oznacza synopsis? Jak pokochać owady? Które miejsca w Polsce warto pokazać dzieciom? To tylko niektóre z zagadnień przygotowanych przez Polskie Radio Dzieciom na tegoroczne wakacje. Od 1 lipca nadajemy specjalne, wakacyjne "Poranki" po brzegi wypełnione ciekawostkami i pomysłami na każdy dzień. Nowością w naszej letniej ramówce są weekendowe wydania "Poranków". Tego jeszcze nie było! Zapraszamy!
Z nami dobrze zaczniesz dzień Wakacyjne Poranki w Polskim Radiu Dzieciom. Tego jeszcze nie było
Z nami dobrze zaczniesz dzień! Wakacyjne "Poranki w Polskim Radiu Dzieciom". Tego jeszcze nie było!Foto: PR

Wstawaj szkoda dnia! My budzimy lepiej niż budzik, kogut i wiadro wody. W wakacje zabieramy naszych Słuchaczy w podróże po ciekawych miejscach i literaturze. Będą rymy, zagadki i nietuzinkowi goście. W rozmowach z autorami książek dowiemy się więcej o książce niż zostało w niej napisane, a z przewodnikami porozmawiamy o miejscach, które koniecznie warto w te wakacje zobaczyć.

Od poniedziałku do piątku od 8.00 do 10.00 i w weekendy od 9.00 do 11.00. zapraszamy po codzienną dawkę mądrej rozrywki i niebanalnej edukacji. Tydzień zaczynamy z Martyną Chuderską, której głos doskonale znają słuchacze Polskiego Radia Dzieciom i nie tylko. Od poniedziałku do czwartku nie zabraknie informacji o wydarzeniach dla dzieci organizowanych w instytucjach kultury w miastach, miasteczkach i wsiach.

W piątki Jacek Zawada zdradzi kulinarne smaczki, opowie o pracy aktora, ale też wciągnie słuchaczy w zabawy językowe. W weekendy usłyszymy m.in. Justynę Majchrzak i Zbyszka Kozłowskiego. 

Wybrane wydania audycji nadamy ze specjalnego studia plenerowego. Będzie można nas spotkać m.in. w Warszawie i Rabce Zdroju. 

Przed nami jeszcze 60 dni wakacji i tyle samo audycji "Poranek z Polskim Radiem Dzieciom". To będzie niezapomniany czas! Zapraszamy!

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także
Czytaj także

Plażowy parasol - ciekawostki dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2023 16:14
Wiedzieliście, że pierwotnie parasol został stworzony, by chronić przed słońcem? Choć obecnie częściej kojarzy się z deszczem, wciąż wykorzystywany jest w słoneczną pogodę, np. na plaży. Parasol był znamy już w czasach starożytnych, ale nie mógł go mieć każdy, ponieważ symbolizował władzę. Zanim stał się powszechnie dostępny, musiało minąć wiele, bo aż kilka tysięcy lat. W Rzymie robiono je ze skóry, w Chinach z natłuszczonego papieru i jedwabiu i zdobiono pięknymi malowidłami. A co z parasolami w Europie?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Światowy Dzień Braille’a. Jak tworzone są książki z ilustracjami dla dzieci niewidomych i niedowidzących?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2024 22:02
4 stycznia na całym świecie obchodzony jest światowy Dzień Braille’a. To dzień rocznicy urodzin twórcy tego pisma, Louisa Braille'a. Alfabet opracowany przez francuza wszedł do powszechnego użytku w 1879 roku. Dzięki alfabetowi Braille’a osoby niewidome i niedowidzące mogą czytać te same książki, co inni. Jak powstają książki z ilustracjami fakturowymi i gdzie w Polsce można wypożyczać taką literaturę dla dzieci?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Znaczki o zapachu kawy albo lawendy. Trójkątne, okrągłe, pięciokątne. Dzień filatelisty

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2024 11:00
Znaczki pocztowe to małe dzieła sztuki. Na malutkim kawałku papieru mieści się wiele ciekawych elementów zawierających mnóstwo rozmaitych niuansów. Najczęściej znaczki drukowane są na papierze, choć w Polsce, do tej pory zdarzyło się, że dwa rodzaje znaczków wydrukowano na jedwabiu. Niektóre znaczki nadal drukowane są na różnego rodzaju foliach. Szóstego stycznia przypada Dzień Filatelisty. Czy tradycyjny klaser można zamienić na elektroniczny?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Festiwal Dwa Teatry: "Za pomocą teatru można opowiadać o wszystkim - dzieciom też"

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2024 15:59
Jak przyznają twórcy słuchowisk dla dzieci obecni na Festiwalu "Dwa Teatry": "tu nie walczy się o nagrody, ale o uwagę dzieci". - Najważniejsza jest przestrzeń, do której zaprasza się najmłodszych odbiorców - powiedziała Dorota Sokołowska, autorka i reżyserka słuchowiska "Baśń o dziewczynce, która zgubiła niebo". W Sopocie trwa wielkie święto teatru, a słuchowiska dla dzieci to bardzo ważna część tego festiwalu.
rozwiń zwiń