Polskie Radio Dzieciom

Lekki horror show dla dzieci, czyli "Krwiożercze Marchewki" Teatru Sztuki Ciała

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2024 11:58
Czy jesteście gotowi, aby zmierzyć się z najstraszniejszym warzywem, jakie kiedykolwiek rosło w ogrodzie? Czy kiedykolwiek baliście się... marchewki? Niepozorna, lecz przerażająca – jedna krwiożercza marchewka sieje postrach w domu pewnej wnuczki i jej dziadka. Ale zamiast uciekać, oni biorą sprawy w swoje ręce i rozpoczynają zabawną, pełną napięcia grę w tropienie tajemniczego warzywa! Patronem medialnym spektaklu jest Polskie Radio Dzieciom, dlatego studio radiowe odwiedziła Katarzyna Markowska z Latającego Teatru Sztuki Ciała. Zapraszamy!
Krwiożercze Marchewki Teatru Sztuki Ciała
"Krwiożercze Marchewki" Teatru Sztuki CiałaFoto: mat. pras.

"Krwiożercze Marchewki" to lekki horror show dla dzieci, który z przymrużeniem oka pokazuje, jak można oswoić największe strachy. Bo może za tą całą grozą kryje się po prostu... potrzeba akceptacji?

Zapraszamy na tę niezwykłą podróż, gdzie śmiech i strach idą w parze, a największe lęki zamieniają się w zabawną grę. Spektakl wciągnie nie tylko najmłodszych, ale również tych, którzy chcą przypomnieć sobie, jak łatwo można oswoić to, co przeraża nas najbardziej.

Dołączcie do nas i przekonajcie się, że nawet najgroźniejsza marchewka może skrywać sekret, który warto odkryć!

Spektakl dla widzów w wieku 7+

Więcej usłyszeć można w rozmowie z Katarzyną Markowską, odtwórczynią roli Dziadka w spektaklu "Krwiożercza Marchewka" z Latającego Teatru Sztuki Ciała.


Posłuchaj
10:00 marchewka.mp3 Rozmowa o spektaklu "Krwiożercza Marchewka"/Polskie Radio Dzieciom_24.10.2024

 

Reżyseria: Joanna Płóciennik
Scenariusz : Nina Buczyńska

Nie przegapcie tej pełnej emocji przygody!

Spektakl odbywa się w ramach projektu „Latający Teatr Sztuki Ciała” i jest współfinansowany ze środków miasta stołecznego Warszawa.

O Teatrze:
Klaunadzińskich z finału 14. edycji Mam Talent pokochała cała Polska. Są jednak zaledwie częścią artystycznych zasobów Latającego Teatru Sztuki Ciała. Już od 2009 roku podróżujemy po kraju budując swoją publiczność i repertuar dookoła teatru rodzinnego. Dzielimy się z małym i bardzo małym odbiorcą teatrem, który jest dostępny, piękny, rozwija wyobraźnię. W naszych spektaklach i wydarzeniach plenerowych siłą twórczą jest ruch – jest to teatr dla każdego. Posługujemy się różnymi technikami takimi jak pantomima, teatr fizyczny, taniec, klaunada. Nasze przedstawienia realizowane są z najwyższą dbałością o warstwę wizualną.

Jest to jedyny w Polsce teatr, który łączy pantomimę, teatr fizyczny i interaktywne spektakle, tworząc niezapomniane, pełne humoru i emocji doświadczenia dla całych rodzin.

***

PROM KULTURY SASKA KĘPA

27.10 (niedziela) godz. 12.00

28.10 (poniedziałek) godz. 10.30

Zobacz także
Czytaj także

Jesień pełna kultury w Polskim Radiu Dzieciom. W ten weekend zawitaliśmy w Rzeszowie na 14. Festiwalu Maskarada!

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2024 16:10
23 września, rozpoczęła się kalendarzowa jesień, a wraz z nią ruszyło wiele ciekawych projektów i festiwali dla dzieci. Polskie Radio Dzieciom wystartowało z jesiennymi audycjami plenerowymi oraz relacjami z wydarzeń kulturalnych. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom towarzyszą wybranym wydarzeniom i na bieżąco je relacjonują. Jednym z wydarzeń na które zaprosiła stacja był 14. Festiwal Teatrów Ożywionej Formy MASKARADA 2024. Z Rzeszowa, 28-go i 29-go września, nadane zostały dwie audycje plenerowe. Zapraszamy do ich wysłuchania.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Festiwal Korczak Dzisiaj pod hasłem przewodnim "Moje serce mówi"

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2024 17:46
Festiwal KORCZAK DZISIAJ, jeden z najstarszych i najbardziej kluczowych w Polsce festiwali teatralnych dla młodej publiczności i bliskich jej dorosłych, ogłosił tegoroczny program. Wydarzenie organizowane przez Polski Ośrodek ASSITEJ  odbędzie się w dniach 18–25 października 2024 roku w Warszawie. Przedstawienia będzie można obejrzeć na scenach warszawskich teatrów i instytucji kultury, w Ambasadzie Szwecji, a nawet… w hotelu! Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi: „Moje serce mówi”. Gośćmi specjalnymi na wydarzeniu będą teatry ze Szwecji.
rozwiń zwiń