Polskie Radio Dzieciom

Święto Niepodległości w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2024 18:34
Z okazji Święta Niepodległości w Polskim Radiu Dzieciom w audycji "Poranek" (godz. 8.00) Martyna Chuderska porozmawia o tym, czym jest niepodległość, dlaczego 11.11 w Polsce jest dniem wolnym od pracy i szkoły,  jakie wydarzenia i jakie postaci z historii naszego kraju warto znać. Jej gośćmi będą osoby z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Zajrzy również do książki pt. "Mamy Niepodległość" z serii "Ale historia" autorstwa pani Grażyny Bąkiewicz, aby przekonać się jak jej bohaterowie poznawali historię Polski, przenosząc się w przeszłość dzięki wehikułom czasu zamontowanym w szkolnych ławkach. 

Od godz. 14.00 z dziedzińca Akademii Sztuk Pięknych, nadana zostanie plenerowa audycja specjalna "Święto Niepodległości w Polskim Radiu Dzieciom". Gośćmi Marty Powałowskiej będą m.in. pisarka Justyna Bednarek, śpiewaczka Kaja Prusinowska z dziećmi i Natalia Lesz, która opowie o projekcie "Piosenki domowe" (patronat Polskiego Radia Dzieciom).


11 listopada Polskie Radio Dzieciom będzie także uczestniczyło w wydarzeniu "Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu". W ramach tego wydarzenia na dziedzińcu Akademii Sztuk Pięknych będzie scena dziecięca, na której (w godz. 13.00-18.00) odbywać się będą przedstawienia, koncerty i warsztaty dla najmłodszych. 


**

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także
Czytaj także

Co warto wiedzieć o "Duchu gór"? Opowiedzieliśmy o tym w Dniu Pantery śnieżnej w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2024 13:27
- Jesteśmy odpowiedzialni za ochronę zwierząt i przyrody na całym świecie. Nie tylko w Polsce. Stąd również nam powinno zależeć na tym, aby pantera śnieżna nie wyginęła w swoim naturalnym środowisku – powiedział w Polskim Radiu Dzieciom dr Przemysław Nawrocki z WFF Polska, zachęcając do symbolicznej adopcji egzotycznych zwierząt.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ręka, prześcieradło i lampka, czyli przepis na teatr cieni

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2024 13:13
- Najważniejsze jest światło. To właśnie różni teatr cieni od teatru dramatycznego. Możemy do tego użyć zwykłej lampki, którą mamy na biurku, ale znacznie lepsza będzie taka punktowa, halogenowa - powiedziała Agnieszka Leśniak, teatrolożka i edukatorka, która była gościem Polskiego Radia Dzieciom i zdradziła kilka tajemnic związanych teatrem cieni.
rozwiń zwiń