W Dniu Dziecka Polskie Radio Dzieciom otwiera swoje drzwi dla dzieci, aby pokazać im jak wygląda studio emisyjne, jak przygotowuje się audycję, gdzie i w jaki sposób pracuje wydawca oraz dziennikarz prowadzący. Tego dnia, w wybranych audycjach, dzieci zasiądą przy mikrofonach, aby przybliżyć słuchaczom świat widziany z ich perspektywy.
O godzinie 10.00 rozpocznie się audycja "Rodzinny w-f", w której Zbyszek Kozłowski w towarzystwie dzieci, opowie o ciekawych aktywności sportowych tj. jazda na wrotkach, rolkach, hulajnodze, deskorolce i rowerze. Fani Formuły 1 także znajdą coś dla siebie, bowiem tematów dotyczących sportów na kółkach, w tym wydaniu audycji nie zabraknie.
O 14.00 w audycji "Akademia muzyczna" prowadzonej przez Izę Żukowską, zaproszone do studia dzieci z Państwowej Szkoły Muzycznej im. Henryka Wieniawskiego w Warszawie, opowiedzą o tym, jak wygląda nauka w takiej szkole, ile czasu poświęcają na grę na wybranym instrumencie i kim zostaną kiedy dorosną.
W "Dawno, dawno temu" od godziny 15.00 Marta Powałowska zabierze nas do "Muzeum domków dla lalek” by z założycielką tego wyjątkowego muzeum, Anną Popiel-Machnicką oraz dziećmi zgromadzonymi w studiu, porozmawiać o zabawkach i zabawach naszych rodziców i dziadków. Będzie mowa także o ulubionych zabawach dzieci zgromadzonych w studiu i najciekawszych muzeach, jakie do tej pory, mali goście Polskiego Radia Dzieciom zwiedzili.
Dzień Dziecka w towarzystwie dziennikarzy Polskiego Radia Dzieciom, będzie świętowany także w Pienińskim Parku Narodowym, gdzie zaplanowano widowisko "Dzikie królestwo lodowego olbrzyma". Z okazji 87 urodzin najstarszego parku narodowego w Polsce, Krystian Tyrański, znany słuchaczom z audycji "Mali straznicy dzikiego królestwa" w Polskim Radiu Dzieciom, wyruszy w niezwykłą podróż do gniazda lodowego olbrzyma. Wraz z młodymi uczestnikami wyprawy, w rytmie bębnów, będzie przybliżał polodowcową historię dzikich krain.
O godzinie 11.00 w Pienińskim Parku Narodowym będzie zatem głośno, radośnie i przygodowo!
Na multimedialne widowisko zaprasza: Pieniński Park Narodowy, Baza Ekspedycji Edukacyjnej: Dzika Odyseja 2017-2032, Polskie Radio Dzieciom i National Geographic Kids.
Po zakończonym widowisku z chętnymi dziećmi i całymi rodzinami zostanie przeprowadzony wywiad radiowy, którego tematem będą obchody urodzin Pienińskiego Parku Narodowego. Audycja zostanie emitowana w Polskim Radiu Dzieciom, w audycji "Mali Strażnicy Dzikiego Królestwa”.
Czas trwania przygody: 60 minut.
Start godzina 11.00.
Zaś 2 czerwca odbędzie się X Dzień Dziecka w Żelazowej Woli "Rozśpiewany Park".
Od godziny 10.00 do 17.00 w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli odbędzie się jubileuszowa edycja edukacyjno-artystycznego wydarzenia dla rodzin. W programie znajdą się m.in. koncerty edukacyjne i warsztaty śpiewu oraz towarzyszące im recitale chopinowskie, warsztaty plastyczne, muzyczno-teatralne i czytania literatury dziecięcej, w których udział zwieńczony jest nagrodami.
Będzie to także okazja do spotkania dziennikarzy Polskiego Radia Dzieciom. W specjalnie przygotowanym studiu plenerowym, o godzinie 14.00, Zbyszek Kozłowski poprowadzi audycję "Dziecięcy koncert życzeń", zaś reporterka Julia Rozbiecka, poprowadzi warsztaty reporterskie dla dzieci.
Więcej o tym wydarzeniu w załączonym nagraniu.
***
Uwaga, mali miłośnicy radia, którzy chcieliby odwiedzić studio emisyjne Polskiego Radia Dzieciom! Aby w Dniu Dziecka poznać nasze studio należy z pomocą rodziców wysłać e-mail na adres dzieci@polskieradio.pl i podać godzinę odwiedzin.
Zobacz jak świętowaliśmy Dzień Dziecka 2018 r.
Zapraszamy!
Polskie Radio Dzieciom - całodobowy program radiowy skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz rodziców.
Audycje kierowane do dzieci rozwijają wyobraźnię i budują kreatywność. Pasmo wieczorne kierowane jest do osób dorosłych i stanowi kompendium wiedzy w zakresie wychowania, nauki i sztuki.
Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych.
Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Wspierają charytatywne akcje oraz projekty, które niosą ze sobą wartość edukacyjną. Podejmują współpracę patronacką z wydawnictwami, teatrami, kinami. Patronatem medialnym obejmowane są również koncerty, wystawy i pokazy.
Jednym z czołowych projektów Polskiego Radia Dzieciom jest współpraca z Placówkami Ambasadorskimi: przedszkolami i szkołami na terenie całego kraju.
Polskie Radio Dzieciom nadawane jest w Internecie, w systemie DAB+ oraz przez aplikację. Więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych można znaleźć na stronie internetowej www.polskieradiodzieciom.pl i profilu na facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/
jo