Napisana przez nią seria książek o "Psach na Medal", tak bardzo podoba się młodym czytelnikom, że sami podpowiadają autorce, kto może być bohaterem kolejnego tomu.
W rozmowie z Martyną Chuderską pisarka zapowiedziała, że uczestnikom festiwalowego spotkania online, zaproponuje obejrzenie filmu z psem Dżokiem w roli głównej! Dżok, kundel z Ronda Grunwaldzkiego, przykład psiej wierności, jest jednym z ulubionych dziecięcych bohaterów i poza pomnikiem w Krakowie doczekał się włączenia swojej historii na Złotą Listę lektur Fundacji ABC "Cała Polska Czyta Dzieciom".
57:24 Kulturoteka 14.06.mp3 Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z pisarką, dziennikarką, organizatorką i uczestniczką rabczańskich spotkań - Barbarą Gawryluk.
Z radiowej rozmowy mogliśmy się też dowiedzieć co słychać u Lassego, Mai i kiedy będzie można poznać ich nową przygodę - Barbara Gawryluk jest tłumaczką całej serii przygód bohaterów z Biura Detektywistycznego.
Które książki są dla niej ważne? Od czego zaczęła się jej przygoda ze szwedzką literaturą? Jak pracuje nad swoimi książkami? I jak odnajduje się w czasie izolacji? Zapraszamy do wysłuchania audycji.
Barbara Gawryluk ukończyła filologię szwedzką na Uniwersytecie Jagiellońskim, a od 1992 roku jest dziennikarzem Radia Kraków i autorem "Alfabetu" - audycji dla dzieci i młodzieży. W 2012 z okazji dziesięciolecia kampanii "cała Polska czyta dzieciom" na listę 10 ważnych książek trafił jej tytuł "Dżok. Legenda o psiej wierności". Za książkę "Mali bohaterowie" otrzymała w 2014 nagrodę "112 Award" od międzynarodowej organizacji EENA.W grudniu 2016 r. uhonorowana została Nagrodą Krakowska Książka Miesiąca za biografię "Wanda Chotomska. Nie mam nic do ukrycia”. Barbara Gawryluk jest również tłumaczką szwedzkiej literatury dziecięcej. W jej przekładzie ukazały się wszystkie części serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai Martina Widmarka i Heleny Willis.
Więcej w załączonej audycji.
Audycja "Kulturoteka"
Prowadzi: Martyna Chuderska
Data emisji: 14.06.2020.
Godzina emisji: 17:00
Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00
To audycja dla wszystkich "zasłuchanych, zapatrzonych i zaczytanych", dla miłośników teatru, kina, muzyki i literatury, słowem zanurzonych po uszy w kulturze.
Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.
Wszystkie audycje nadawane na antenie stacji, znaleźć można na stronie internetowej polskieradiodzieciom.pl. Pięknie ilustrowane, ruchome grafiki i podział tematyczny audycji na stronie rozbudzają spostrzegawczość i ciekawość świata u najmłodszych słuchaczy, zaś dorosłym ułatwiają dotarcie po poszukiwanych treści.