Polskie Radio Dzieciom

Filharmonia Szczecin dla melomanów na czas kwarantanny

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 09:10
Mieczysław Karłowicz herbu Ostoja był kompozytorem, dyrygentem, fotografem i taternikiem. Jego twórczość inspiruje do dziś. To autor m.in. ponad 101 pieśni oraz różnych utworów orkiestrowych, w tym 6 poematów symfonicznych. Artysta jest patronem filharmonii w Szczecinie, która od dawna przybliża jego muzykę melomanom w każdym wieku. Od niedawna robi to online
Audio
  • Co szczecińska filharmonia przygotowała dla słuchaczy na czas kwarantanny (Polskie Radio Dzieciom/Kulturalna strefa)_3.05.2020.
Filharmonia Szczecin - Edu Virtuoso online
Filharmonia Szczecin - Edu Virtuoso onlineFoto: mat. prom.

Dla najmłodszych przygotowano warsztaty "Raniutto", dla nieco starszych kolejny odcinek konkursu talentów "Edu Vituoso", a dla dorosłych cotygodniowe, niedzielne koncerty muzyki klasycznej. 

- Stworzyliśmy, wzorem ramówki radiowej, pasma - mówi gość "Kulturalnej Strefy", dyrektor Filharmonii Szczecin, Dorota Serwa. - Pasmo poranne dedykowane najmłodszym, ich opiekunom, ale również tym, którzy chcą się czegoś dowiedzieć o muzyce. Pasmo wieczorne dla dorosłego melomana czyli dla wszystkich tych, którzy szukają muzycznych inspiracji. Są to premiery on-line i koncerty wygrzebane gdzieś z naszych archiwów przemontowujemy tak, żeby one były atrakcyjne także dla odbiorców w sieci.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy o tym, co szczecińska filharmonia przygotowała dla słuchaczy na czas kwarantanny.

Audycja: "Kulturalna strefa" 
Data emisji: 26.04.2020.
Prowadzi: Martyna Chuderska
Godzina emisji: 21:00
Audycja w każdą niedzielę w godz. 21.00 - 22.00.

"Kulturalna strefa" Polskim Radiu Dzieciom to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.

***

Przypomnijmy, że każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

jo

 

Zobacz także
Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom: 102 propozycje ciekawych audycji dla ucznia

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 07:55
Kiedy szkoły i częściowo przedszkola są zamknięte, warto pamiętać, że cyfrowe Polskie Radio Dzieciom ma mnóstwo ciekawych propozycji dla dzieci i rodziców na każdy dzień. To całodobowe radio nadaje w ciągu tygodnia ponad 100 premierowych audycji przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych. Eksperymenty, rytmika, lekcje języków obcych, bajki, to tylko część tematów, które usłyszeć można każdego dnia, włączając cyfrowe Polskie Radio Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sztuka w czasie zmiany. Tworzenie w czasie kwarantanny

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 06:00
Kwarantanna, jaką teraz w Polsce odbywamy, to nie tylko czas wolny. To także, a może przede wszystkim nauka. W "Kulturalnej Strefie" zastanawialiśmy się jak połączyć sztukę z edukacją. Jak wykorzystać kreatywnie i mądrze czas "przestoju"?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ulotność chwil - rozmowa z Katarzyną Ryrych "Lata na Rodos"

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 08:00
"Kiedy myślę o lecie 2018 roku, robi mi się smutno, bo następne takie wydarzy się dopiero za sto trzydzieści lat". Tak zaczyna się książka niezwykła, pełna dziecięcych marzeń i zupełnie dorosłych obserwacji społecznych. Pisana z myślą o starszych dzieciach, ale również o dorosłych, językiem, który czytającym skojarzy się z narracją znajdowaną w książkach Astrid Lindgren albo Rene Goscinnego
rozwiń zwiń