Polskie Radio Dzieciom

Światowy Dzień Uśmiechu. Co najczęściej wywołuje u nas uśmiech?

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2020 11:12
Im więcej się śmiejemy, tym mamy jeszcze większą ochotę mocniej się śmiać – twierdzą jogini śmiechu, goście Polskiego radia Dzieciom. Co sprawia, że na twarzach naszych słuchaczy pojawia się uśmiech? O to pytamy na naszym profilu w mediach społecznościowych.
Co sprawia, że się śmiejemy? Zapraszamy na facebook.comradiodzieciom
Co sprawia, że się śmiejemy? Zapraszamy na facebook.com/radiodzieciomFoto: Polskie Radio

- Uśmiech wywołuje bardzo wiele rzeczy. Staram się uśmiechać jak najczęściej, cieszyć się z maleńkich rzeczy. – napisała Joanna, słuchaczka Polskiego Radia Dzieciom, na profilu w mediach Polskiego Radia Dzieciom na FacebookuW audycji "Popołudnik" (15.00 - 17.00) zastanowimy się m.in. nad tym jak znaleźć radość, gdy za oknami deszcz i spadające liście, zwiastujące najzimniejszą porę roku.

Jesteśmy jako redakcja bardzo ciekawi co wywołuje uśmiech na twarzach naszych słuchaczy i jakie mają sposoby na odczuwanie radości.

Jak nauczyć się cieszyć każdego dnia? Rozmowa z joginami śmiechu
rodzina śmiech czas wolny dom dziecko 1200.jpg
Im więcej się śmiejemy, tym mamy jeszcze większą ochotę mocniej się śmiać – twierdzą goście lwa i królika, jogini śmiechu. Jak to zrobić? Czy optymizmu i odczuwania radości można się nauczyć?

- Optymizmu można się nauczyć. Psychologowie twierdzą, że każdy może stać się optymistą. Jest to to sztuka dostrzegania małych rzeczy, które nas cieszą. Ważne jest by nauczyć się czuć wdzięczność za te małe drobiazgi, które sprawiają nam radość – powiedział podczas jednej z audycji "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" gość Lwa i Królika Piotr Bielski, jogin śmiechu.
Jakie sposoby na uśmiech i odczuwanie radości mają nasi słuchacze? Czekamy na komentarze oraz telefony do studia Polskiego Radia Dzieciom. 

Polskie Radio Dzieciom
 - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

jo

Zobacz więcej na temat: DAB+
Zobacz także
Czytaj także

Jak zostać reporterem? "Radyjko wyobraźnia"

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 13:17
Wyobraźnia w ujęciu naukowym to umiejętność tworzenia w myślach bodźców odbieranych przez zmysły - takich jak obrazów, dźwięków, zapachów… Czy to istotne? Zapewne.  Albert Einstein - któremu wyobraźni nie można odmówić - powiedział, że jest ona "ważniejsza od wiedzy". A przecież wiedza w połączeniu z wyobraźnią jest  najczęściej podstawą ludzkiej kreatywności!
rozwiń zwiń
Czytaj także

100 lat polskiego świata komiksów

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 10:00
Jak większość ludzkich dzieci, tak i królicze dziecko, Filip Karocki Królik, poszedł we wrześniu do szkoły. I, co jest dość nietypowe, bo najczęściej z dziećmi jest odwrotnie, wcale mu się tam nie nudzi. Czyta lektury, a z książek najbardziej lubi obrazki! Tym bardziej się ucieszył, bo Leopold Grzywa, nasz redakcyjny lew, zdecydował się na temat audycji bardzo bliski i książkom, i rysowaniu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ala Tracz na XVIII Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 11:59
Ala Tracz, reprezentantka Polski na XVIII Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci, jest laureatką I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. - Trema na pewno będzie… Ale zawsze mi przechodzi, kiedy zaczynam śpiewać -  mówi Ala Tracz w wywiadzie, jakiego udzieliła Polskiemu Radiu Dzieciom już jako reprezentantka Polski na Eurowizję Junior 2020. 
rozwiń zwiń