Polskie Radio Dzieciom

"Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki". Nieprzypadkowa książka dla przedszkolaków

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2020 10:00
Książka Rafała Witka "Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki" jest jak miły powrót do dzieciństwa. Bo wyobraźcie sobie przedszkole, do którego chodzą i dzieci i zwierzaki! To jak marzenie każdego malucha. A takie właśnie jest Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki! W swojej nowej grupie przedszkolnej pięcioletnia Malina spotyka Kociaka, Szczeniaka, Królika, Fretkę, a nawet Dzięcioła. I świetnie się z nimi bawi!
Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki  - fragment rozkładówki
Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki - fragment rozkładówkiFoto: Aleksandra Fabia

Swoją opowieść autor książki  oparł na wspomnieniach z własnego przedszkola, ale także na obserwacjach tego, co działo się w przedszkolnym życiu jego córki. Wykonał też obowiązkową pracę każdego pisarza  - poszukiwania odpowiedniej tematyki. 

Posłuchaj
57:53 1.11. Kulturoteka.mp3 Rozmowa z Rafałem Witkiem autorem "Przedszkola imienia Barbary Wiewiórki" (Kulturoteka/Polskie Radio Dzieciom)_1.11.2020.

Kiedy pisze się książkę, trzeba wykonać  trochę więcej pracy. Konstruując całość opierałem się nie tylko na obserwacjach i wspomnieniach, ale też na czymś, co mówi podstawa programowa dla wychowania przedszkolnego. Ta książka była konsultowana przez specjalistów - chciałbym, żeby rodzice przedszkolaków wiedzieli, że nie jest to tylko zbiór  przypadkowych przygód, które autor sobie tam napisał, tylko jest to publikacja, która w prowadzeniu przedszkolaków pomaga - zapewnia Rafał Witek, który był gościem "Kulturoteki".

Audycja "Kulturoteka"  
Prowadzi: Martyna Chuderska
Data emisji: 01.11.2020
Godzina emisji: 17:00

Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00

To audycja dla wszystkich "zasłuchanych, zapatrzonych i zaczytanych", dla miłośników teatru, kina, muzyki i literatury, słowem zanurzonych po uszy w kulturze.

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Zobacz także
Czytaj także

Teatr Baj i jego "Muzeum Skarbów"

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 09:30
Teatr, który w Warszawie zazwyczaj znajdował się przy ulicy Jagiellońskiej, od jakiegoś czasu jest "w podróży" - i grane tam spektakle można zobaczyć w różnych miejscach stolicy. W czasie pandemii wiele jego teatralnych inicjatyw przeniosło się w świat wirtualny. Na internetowej stronie teatru można wysłuchać dźwiękowych opowieści i obejrzeć na przykład cykl krótkich filmików edukacyjnych podpowiadających, jak można bawić się w teatr w domu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Światowa premiera "Czarnego Młyna"

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 15:51
Iwo wraz z grupą przyjaciół mieszkają w małym miasteczku, w którym nic ciekawego się nie dzieje. Kiedy mimo ostrzeżeń wchodzą do ogromnego fabrycznego młyna, zwanego przez miejscowych "Czarnym Młynem", w miasteczku zaczynają się dziać niesamowite rzeczy... Zapraszamy do wysłuchania audycji "Kulturalna strefa" w Polskim Radiu Dzieciom. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Muzyka na cztery drzewa i Fletnię Pana". Opowieść o muzycznej wyobraźni kompozytora

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 15:34
Skrzypcom wyrastają skrzydła, drzewa grają gałęziami, a motyw Fis-dur plącze się po głowie kompozytora nie dając mu chwili spokoju. "Ech. młodość! Nie napisałem jeszcze wówczas nawet tej pierwszej symfonii! Ale czy jest kompozytor, który by nie marzył o tej wielkiej, o tej największej - o Symfonii IX ?" pyta słuchacza narrator "Muzyki na cztery drzewa i fletnię Pana".
rozwiń zwiń