Polskie Radio Dzieciom

Światowa premiera "Czarnego Młyna"

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 15:51
Iwo wraz z grupą przyjaciół mieszkają w małym miasteczku, w którym nic ciekawego się nie dzieje. Kiedy mimo ostrzeżeń wchodzą do ogromnego fabrycznego młyna, zwanego przez miejscowych "Czarnym Młynem", w miasteczku zaczynają się dziać niesamowite rzeczy... Zapraszamy do wysłuchania audycji "Kulturalna strefa" w Polskim Radiu Dzieciom. 
Plan filmowy Czarnego Młyna. Na zdjęciu  reżyser Mariusz Palej i aktor Mateusz Winek.
Plan filmowy "Czarnego Młyna". Na zdjęciu reżyser Mariusz Palej i aktor Mateusz Winek.Foto: Bartosz Mrozowski

Mariusz Palej i Magdalena Nieć, twórcy uznanego obrazu "Za niebieskimi drzwiami", tym razem zapraszają do obejrzenia ekranizacji kolejnej książki Marcina Szczygielskiego "Czarny Młyn". Książka zyskała uznanie młodych czytelników. To wzruszająca opowieść o akceptacji i tolerancji, do której dzieci muszą dojść własną drogą.

Film, którego polska premiera jeszcze przed nami, została już doceniona przez widzów. "Czarny Młyn" otrzymał Nagrodę Jury Młodzieżowego na 25. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Schlingel w Niemczech, gdzie miał światową premierę.
- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że film ze swojej światowej premiery wrócił już z nagrodą - mówił w "Kulturalnej Strefie" w Polskim Radiu Dzieciom reżyser filmu, Mariusz Palej, który wraz z Magdaleną Nieć był gościem audycji.
Jak autorzy filmu pracowali nad kolejną produkcją i w jakiej kondycji jest polskie kino familijne? Warto posłuchać.
Polska premiera filmu "Czarny Młyn" zaplanowana jest na styczeń przyszłego roku. 

Posłuchaj
56:12 strefa 18.10.mp3 "Czarny Młyn" z nagrodą Festiwalu Filmowego Schlingel (Kulturalna strefa/Polskie Radio Dzieciom)_18.10.2020. 

"Czarny Młyn" - zdjęcie z planu filmowego "Czarny Młyn" - zdjęcie z planu filmowego


Film "Za niebieskimi drzwiami", obejrzało 250 tysięcy widzów. Trafił do dystrybucji m.in. w Chinach, Niemczech, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i zebrał 27 nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych.
Zapraszamy do wysłuchania całości zapisu audycji.

Audycja: "Kulturalna strefa" 
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Mariusz Palej i Magdalena Nieć
Data emisji: 18.10.2020
Godzina emisji: 21:00

"Kulturalna strefa" Polskim Radiu Dzieciom to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.

***

Przypomnijmy, że każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty.

jo


Zobacz więcej na temat: literatura dziecięca DAB+
Zobacz także
Czytaj także

Ulotność chwil - rozmowa z Katarzyną Ryrych "Lata na Rodos"

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 08:00
"Kiedy myślę o lecie 2018 roku, robi mi się smutno, bo następne takie wydarzy się dopiero za sto trzydzieści lat". Tak zaczyna się książka niezwykła, pełna dziecięcych marzeń i zupełnie dorosłych obserwacji społecznych. Pisana z myślą o starszych dzieciach, ale również o dorosłych, językiem, który czytającym skojarzy się z narracją znajdowaną w książkach Astrid Lindgren albo Rene Goscinnego
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zachwycająca magia radia. Rozmowa z Elizą Piotrowską

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 12:15
Z Elizą Piotrowską, autorką książek o Cioci Jadzi, bardzo trudno umówić się na rozmowę. Najczęściej przemieszcza się z zawrotną prędkością. Jeden ze słuchaczy w Polskim Radiu Dzieciom nazwał ją "kolorowym ptakiem". Przez wiele lat mieszkała we Włoszech, potem przeprowadziła się do Brazylii, ale ostatnio udało się nam porozmawiać z nią w Wenecji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rozmowa o adaptacji scenicznej "Ferdynanda Wspaniałego"

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 11:33
Jeśli jesteś psem, a znudzi ci się już leżenie na kanapie, kiedy będziesz mieć dość czytania gazet swojego pana i słuchania jego chrapania - wtedy na pewno rzucisz to wszystko i pójdziesz na długi spacer. Tak jak zrobił to pies - Ferdynand Wspaniały. W garniturze, meloniku, pod krawatem i na dwóch łapach wędrował ulicami swojego miasteczka spotykając ciekawe postaci…
rozwiń zwiń