Mapuj Pomoc odpowiada na potrzeby Punktów Recepcyjnych, Placówek Edukacyjnych, Centrów Doskonalenia Nauczycieli, Domów Kultury, Świetlic Środowiskowych i innych organizacji i instytucji oferujących pomocy dla Ukraińców.
Każda organizacja i instytucja SZUKAJĄCA POMOCY może szybko dodać ogłoszenie i pokazać na MapujPomoc.pl, gdzie działa. W ogłoszeniu zaznacza, jakie są jej potrzeby rzeczowe (żywność, środki, higieny osobistej, materiały papiernicze, meble) lub potrzeby usługowe (zajęcia dodatkowe, asystent językowy/kulturowy, lekarz, wolontariusz, transport etc.).
Każda organizacja i instytucja OFERUJĄCA POMOC może również szybko dodać ogłoszenie i pokazać na mapie: Komu? Gdzie? W czym? oraz Kiedy? może pomóc – podając dane teleadresowe do szybkiego odnalezienia i kontaktu.
DLA KOGO PRZEZNACZONA JEST PLATFORMA MAPUJPOMOC?
Platforma przeznaczona jest przede wszystkim dla instytucji oferujących pomoc i wsparcie Ukraińcom, którzy dla prowadzenia stałych działań potrzebują wsparcia innych organizacji.
Poprzez MapujPomoc.pl:
- Zmapowane zostaną potrzeby szkół, przedszkoli, punktów recepcyjnych, centrów doskonalenia nauczycieli, świetlic środowiskowych, domów kultury i innych podmiotów udzielających bieżącej pomocy edukacyjnej i bytowej ukraińskim dzieciom.
- Polskie i międzynarodowe organizacje pozarządowe otrzymają raporty z bieżących potrzeb w różnych częściach Polski. Dużo łatwiej będą mogły nieść pomoc tam, gdzie jest naprawdę potrzebna.
- Lokalne organizacje, firmy czy osoby indywidualne otrzymują narzędzie ułatwiające wsparcie konkretnych potrzeb w konkretnym miejscu.
JAK ZNALEŹĆ SIĘ NA MAPIE?
Aby znaleźć się na MapujPomoc.pl należy kliknąć DODAJ OGŁOSZENIE i uzupełnić informacje o szukanej/oferowanej pomocy.
KTO JEST TWÓRCĄ PLATFORMY?
Twórcą platformy jest Fundacja CultureLab. Maria Shmel’ova, Członkini Zarządu Fundacji to Ukrainka od lat rozwijająca współpracę między polskimi i ukraińskimi placówkami edukacyjnymi. Monika Miłowska, druga Członkini Zarządu Fundacji to ekspertka pomocy humanitarnej. Razem tworzą duet mapujący i odpowiadający na najważniejsze potrzeby pomocowe w Polsce i w Ukrainie. Jak mówią "Jesteśmy od ludzi i pomagania. Pomagamy potrzebującym i pomagającym się odnaleźć."
W dobie kryzysu niezwykle ważne jest, aby wymieniać się wiedzą, mieć szerszy obraz kryzysu, znajdować tych, którzy umykają systemowi.
Fundacja CultureLab jest Członkiem Grupy Zagranica i od dawna działa na rzecz współpracy rozwojowej. Od wybuchu wojny Fundacja bierze udział w spotkaniach koalicji i sztabów kryzysowych dotyczących pomocy humanitarnej i edukacyjnej. Zdobywaną wiedzę chce przekazać szerszemu społeczeństwu tak, by każdy obywatel i instytucja wiedzieli, gdzie można się zgłosić chcąc zaoferować pomoc.
Wyszukiwarka powstała dzięki wsparciu programistów, którzy całą pracę wykonali i wciąż wykonują pro bono.
Polskie Radio Dzieciom objęło swym patrinatem medialnym ten projekt.
***
Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!
Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.