W dzisiejszej audycji porozmawiamy o rodzinnym morsowaniu: jak zacząć? Po co w ogóle wchodzić zimą do lodowatej wody? Czemu to służy? Jak to zorganizować – krok po kroku? No i czy to jest przyjemne…?
- Morsowanie wydaje się trudne, jednak w momencie, gdy robi się to z grupą ludzi, i jeżeli jest to zorganizowane wydarzenie to łatwej jest to zrobić. Dodatkowo endorfiny, które się wytwarzają sprawiają, że dochodzimy do wniosku, że to co robiliśmy było naprawdę świetne – powiedziała Magda Pinkwart, autorka audycji.
Czy do morsowania trzeba się przygotowywać?
Zanim zaczniemy morsowanie warto przygotować psychicznie i kondycyjnie. - Dobrze jest regularnie wykonywać treningi aerobowe tj. jogging, szybkie spacery, nordic walking lub jazda na rowerze. Jeśli obawiamy się jak zachowa się nasze ciało w kontakcie z zimną wodą, warto jest sobie zrobić na kilka tygodni przed pierwszym morsowaniem zimne prysznice zaczynając od letniej wody do coraz zimniejszej a potem znowu ciepłą i zobaczyć jak nasze ciało reaguje na tę zmianę temperatury - dodała autorka audycji.
Więcej w załączonym zapisie audycji.
Posłuchaj
59:25 2021_01_09 21_00_11_RadioDzieciom_Dziecko_w_drodze.mp3 09.01.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Dziecko w drodze)
Data emisji: 09.01.2021
Godzina emisji: 21:00
Audycja "Dziecko w drodze" w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 21.00
***
Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.
Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.
Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.
Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.
Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.
Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.
Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!