Polskie Radio Dzieciom

Gdzie mieszkasz? "Tutaj mieszkam"

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 15:56
Jak wiadomo, świat jest ogromny. Mnóstwo domów, ludzi, roślin i zwierząt. Można się w nim zgubić i zapomnieć, aż tak, że się zapomni też o tym, gdzie się mieszka! "Tutaj mieszkam" to książka nie tylko o adresie zameldowania, ale też o geografii i ekologii. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

- To książka o tym, że można patrzeć na świat. Dalej, niż tylko na koniuszek własnego nosa - podsumował lew Leopold. - No, właśnie - zgodziła się Alicja Wejner - autorka tej książki, która w "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" tłumaczyła, jak widzi świat. - Każdy człowiek gdzieś mieszka - ma adres, nazwę ulicy, miejscowość. Mieszkamy na planecie, a we wszechświecie jest wiele planet, ale też każdy człowiek jest właściwie jak osobna planeta - tak złożony, wielowymiarowy, pełen emocji, uczuć wyobrażeń i fantazji - mówił gość Polskiego Radia Dzieciom.

Posłuchaj
59:29 2021_02_02 18_00_12_RadioDzieciom_Podwieczorek.mp3 Zapraszamy do wysłuchania rozmowy o ludziach, planetach i o empatii, jaką warto okazywać sobie co dzień._Podwieczorek z Filipem i Leopoldem 2 lutego godz. 18:00

 

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Prowadzi: Janusz Zadura
Gość: Alicja Wejner 
Data emisji: 02.02.2021
Godz. emisji: 18.00.

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!

Zobacz także
Czytaj także

Kto wymyślił radio? Historia odbiorników radiowych

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 11:00
"Telegraf jest rodzajem bardzo długiego kota. Naciskacie jego ogon w Nowym Jorku, a głowa miauczy w Los Angeles. Radio działa na tej samej zasadzie. Tylko nie ma kota !" - tłumaczył już sto lat temu ciekawym tego wynalazku, laureat Nagrody Nobla, Albert Einstein. Jak na przestrzeni wieków zmieniały się sposoby i narzędzia masowej komunikacji?
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" Teatr pod Orzełkiem

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 16:45
Kukiełkowe teatrzyki od średniowiecza do czasów współczesnych wywoływały w małych widzach śmiech, radość i łzy wzruszenia. Do dziś są bowiem grupy aktorskie, które chętnej widowni przedstawiają teatralne historie - choćby w przedszkolach, szkołach czy domach kultury.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Spotkania w czasie pandemii. Rzeczywistość wirtualna

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 14:23
Pandemia covid wniosła zmiany do codziennego życia każdego z nas. Jak wyglądają nasze spotkania z rodziną i przyjaciółmi w obliczu obostrzeń? Sprawdziliśmy to w nowym badaniu.
rozwiń zwiń