Polskie Radio Dzieciom

Lew i Królik zasłuchani w opowieściach wilka morskiego

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2018 12:00
Studio Polskiego Radia Dzieciom odwiedził najprawdziwszy na świecie wilk morski i żeglarz, który opowiedział wiele morskich opowieści. 
Audio
  • Posłuchaj morskich opowieści w wykonaniu prawdziwego żeglarza. (Podwieczorek z Filipem i Leopoldem/Polskie Radio Dzieciom).
(Zdj. ilustracyjne)
(Zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock

Wyspy pełne marzeń, wyspy wyobraźni i nawet prawdziwe skarby można zobaczyć podczas morskiej żeglugi i przeżyć wspaniałe przygody – powiedział Mirek Kowal Kowalewski, żeglarz. - Aby wypłynąć na pełne morze trzeba mieć szacunek dla morza wiatru i żywiołu. Trzeba też się sporo nauczyć – dodał wilk morski, gość Polskiego radia Dzieciom. 

Mirek Kowal Kowalewski - żeglarz, gość Polskiego Radia Dzieciom Mirek Kowal Kowalewski - żeglarz, gość Polskiego Radia Dzieciom

Jak to się dzieje, że wiatr wieje z przodu a statek płynie pod wiatr? Co trzeba zrobić, żeby na morzu nie zabłądzić? A no trzeba się znać na mapie, kompasie czy busoli a także na gwiazdach. O tym wie najlepiej gość Królika i Lwa, który w audycji zdradził nam wiele morskich tajemnic.  

Audycję prowadzi Janusz Zadura.

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00. 

jo

Zobacz także
Czytaj także

Lew i Królik kierowcami wyścigowymi

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 13:30
Lew i Królik postanowili przygotować się do wiosennych przejażdżek. Zastanawiali się czy są już dostatecznie duzi, aby samodzielnie przemierzać drogi na rowerze. Czy wybierając się na ścieżkę rowerową muszą koniecznie włożyć kask, a także czy powinni mieć kartę rowerową i odblaski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lew i Królik zaciekawieni fizyką otaczającego nas świata

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 11:00
Artytoteles – jeden z najsłynniejszych filozofów starożytnej Grecji określił, że cała nasza natura jest fizyką. Fizycy zaś starają się wyjaśnić wszelkie prawa tej dziedziny nauki. Badają dlaczego jest tak, że zwierzęta biegają, zderzają się ze sobą, a później spadają. Próbują także dowiedziec się dlaczego jest tak, że ludzie moga nagle spadać, ale nie moga nagle zacząć unosić się w przestrzeni kosmicznej
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lew i Królik odkrywają najciekawsze tajemnice astronomii

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 11:00
Mikołaj Kopernik był astronomem, któremu zawdzięczamy odkrycie, że Ziemia krąży wokół Słońca. Były różne pomysły, wyobrażano sobie, że Ziemia stoi na ogromnych żółwiach. Potem obserwując niebo zdano sobie sprawę z tego, że Ziemia jest większa niż początkowo myślano i wykluczono różne wcześniejsze koncepcje.
rozwiń zwiń