Polskie Radio Dzieciom

Jak sprzątnąć świat, któremu szkodzą elektrośmieci?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 13:41
Rękawiczki lateksowe, foliowe torebki, maseczki - o tych śmieciach szczególnie teraz, kiedy szaleją wirusy, mówi często i głośno. Ale, czy "elektrośmieci" - zużyty sprzęt elektroniczny, to naprawdę taki duży problem?
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: flickr/chdxx

- Nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo szkodzą nam takie elektrośmieci. To one zawierają najwięcej substancji trujących - mówiła Kinga Sawczuk, która razem z Robertem Wawrzonkiem była gościem audycji "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem". 
Czym więc są elektrośmieci? Czemu tak bardzo szkodzą środowisku? Gdzie je wyrzucać? Co to metale ciężkie? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi usłyszeć można w załączonym zapisie audycji. 

Posłuchaj
50:34 Dzieci_AAC 2020_10_06-17-59-07.mp3 Dlaczego elektrośmieci szkodzą środowisku? (Podwieczorek z Filipem i Leopoldem/Polskie Radio Dzieciom)_06.10.2020.

 

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Gość: Kinga Sawczuk i Robert Wawrzonek 
Data emisji: 06.10.2020
Godz. emisji: 18.00

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!
Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

jo

Zobacz także
Czytaj także

Co jest groźne dla środowiska?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 10:01
Zwykły mały paluszek. Taka bateria. Wydaje się niegroźna. Zbudowana z elektrod, katody, anody, i jeszcze z elektrolitów, które są żrące. Zawiera także ołów, rtęć i kadm, tak zwane metale ciężkie, niebezpieczne dla zdrowia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dlaczego baterii nie można wyrzucać tam gdzie się chce?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 22:00
Wciąż dociera do nas opinia, że warto zbierać baterie i inne elektrośmieci! Uczestnicząc działaniach "Zbieraj z klasą" , dzieci od najmłodszych lat uczą się zachowania proekologicznego.
rozwiń zwiń