Polskie Radio Dzieciom

"Mini Eureka". Dzień mózgu

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2020 11:04
Jaki organ sprawia, że jesteś tym, kim jesteś? Oczywiście - mózg! Jego budowa jest skomplikowana i zawiłości jego działania jeszcze nie do końca są odkryte. Odkrywamy je w Polskim Radiem Dzieciom wybierając się z mikrofonem "Mini Eureki" na warsztaty dla dzieci i młodzieży organizowane w jednej z warszawskich uczelni.
Audio
  • Posłuchaj relacji z Dnia Mózgu (Mini Eureka/Polskie Radio Dzieciom)_11.03.2020.
zdj. ilustrac.
zdj. ilustrac.Foto: mat. pras.

Podczas Dnia Mózgu Artur Wolski, autor audycji "Mini Eureka"  w Polskim Radiu Dzieciom rozmawiał z robotem Pepperem. O czym? Posłuchaj załączonej relacji z warsztatów zorganizowanych przez Koło NeuroPsyche SWPS. 

Audycja: Mini Eureka
Rozmawiał: Artur Wolski
Data emisji: 12.03.2020.
"Mini Eureka" w Polskim Radiu Dzieciom w każdą środę w godz. 17.15 - 17.45.

***
Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

jo

Zobacz więcej na temat: Artur Wolski edukacja
Zobacz także
Czytaj także

Czy wirusy naprawdę mają korony?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 13:34
Gościem Artura Wolskiego w "Mini Eurece" był prof. dr hab Krzysztof Pyrć z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W audycji m.in. o tym dlaczego wirusy wyglądają jak z kosmosu, czy są piękne i złożone, czy niektóre z nich rzeczywiście mają korony i jak należy takiego wirusa łapać, żeby go zbadać?
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Życiowy pożytek" z matematyki

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2020 14:23
Czy myśleliście kiedyś o tym, że cały świat wokół nas jest matematyką? Wiele rzeczy i procesów bez niej nie istnieje. Matematyka uczy dyscypliny pracy i uczula, że w działaniu jest zarówno początek, środek jak i koniec.
rozwiń zwiń