Polskie Radio Dzieciom

Jak bezpiecznie i ciekawie eksperymentować z dziećmi we własnym domu?

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2020 09:00
Sposobem na ciekawie spędzony czas są doświadczenia i naukowe eksperymenty. W audycji "Mini Eureka" o tym jak wybrać odpowiedni i bezpieczny program edukacyjny, oswajający dzieci w wieku szkolnym z nauką i eksperymentowaniem. 
Audio
  • Jak bezpiecznie i ciekawie eksperymentować z dziećmi we własnym domu? (Mini Eureka/Polskie Radio Dzieciom)_16.10.2019.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/LightField Studios

Jak zrobić, żeby metal pamiętał swój pierwotny kształt taki, który miał przed podgrzaniem, i co potrafią ruchome piaski? O tym goście Polskiego Radia Dzieciom - Dorota Osowska i Krzysztof Hyżorek.
Posłuchaj załączonego zapisu audycji.

Audycja: "Mini Eureka" Rozmawiał: Artur Wolski
Data emisji: 16.10.2019.
"Mini Eureka" w Polskim Radiu Dzieciom w każdą środę w godz. 17.15 - 17.45.

--

Polskie Radio Dzieciom jest całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje kilkadziesiąt premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. 

Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, zaś wieczorem audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność. Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.
Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.

Strona internetowa: www.polskieradiodzieciom.pl
Profil na Facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/ 
Konto na Instagramie.
Tam można znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych.

jo


Zobacz więcej na temat: edukacja dzieci
Zobacz także
Czytaj także

Nadużywanie telefonu komórkowego przez uczniów

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 12:15
W "Mini Eurece" zastanowiliśmy się nad zjawiskiem fonoholizmu czyli uzależnienia od telefonu komórkowego. Czy jako społeczeństwo mamy już z tym problem i jaka jest skala tego zjawiska w Polsce?
rozwiń zwiń