Polskie Radio Dzieciom

W Popołudniku - pomysły na spędzenie czasu wolnego

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2022 11:03
Czy w te wakacje udało Wam się nauczyć czegoś nowego? Jeśli tak, to czy uczyliście się nowych rzeczy w czasie wyjazdu na festiwal, a może podczas kolonii czy obozu? W wakacje można nauczyć się strzelania z łuku, czytania książek w obcym języku albo grania w nową grę z przyjaciółmi, a to tylko niektóre z propozycji.
Łucznictwo od najmłodszych lat
Łucznictwo od najmłodszych latFoto: Pixabay

Wakacje to czas odpoczynku, jednak nie oznacza to, że w przerwie od szkoły nie możemy się uczyć czy rozwijać. Oczywiście możemy połączyć przyjemne z pożytecznym i uczyć się przez zabawę, zamiast siedzieć nad książkami. Zdecydowanie łatwiej jest bowiem uczyć się języka na obozie językowym niż w szkole. Istnieje wiele sposobów, żeby szlifować swoje umiejętności językowe w wakacje. Korzystając z różnych metod, można rozmawiać z rówieśnikami, którzy lepiej opanowali obcy język, wypełniać zadania, brać udział w konkursach, grach i zabawach w innym języku, a także słuchać muzyki i oglądać bajki w języku, którego chcemy się nauczyć. 

Posłuchaj
119:26 2022_07_25 15_00_06_RadioDzieciom_Popoludnik.mp3 Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom 25 lipca godz. 15:00

Audycja: Popołudnik

Prowadzi: Patryk Bartoszewski

Data emisji: 25.07.2022

Godzina emisji: 15:00

Opis cyklu audycji:

"Popołudnik" - czy można połączyć naukę z dobrą zabawą? Można! Jeśli chcecie wiedzieć jak to zrobić, włączcie Polskie Radio Dzieciom, od poniedziałku do piątku o godz. 15.00.

Wybierzemy się w góry i na Mazury. Zajrzymy do pieca, komina, mysiej dziury i pianina. A jeśli wciąż nie będziecie mieli dosyć to zabierzemy Was na lekcje savoir vivre, zrobimy gimnastykę buzi i języka i dowiemy się co w trawie piszczy. Przyjdzie też czas, aby wyżyć się artystycznie i dobrze zjeść. Uff... A to wszystko w naszym Popołudniku.

Zapraszają: Zbigniew Kozłowski,  Patryk Bartoszewski i Jacek Zawada

Czytaj dalej:

 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych


Zobacz także
Czytaj także

"Popołudnik" w świecie skrzydlatych zwierząt i nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2022 10:00
Tematem dzisiejszego "Popołudnika" są skrzydła. Na skrzydłach można dolecieć w bardzo odległe miejsca. Z pewnością dzięki skrzydłom można poczuć się naprawdę wolnym. Jakie zwierzęta posiadają skrzydła? Jak wiele skrzydlatych zwierząt jesteście w stanie wymienić? Na antenie Polskiego Radia Dzieciom była mowa o różnych owadach, gołębiach, strusiach, kurach, kogutach i pingwinach, ale to oczywiście tylko niektóre propozycje, gdyż zwierząt ze skrzydłami jest o wiele, wiele więcej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co się kryje za nazwami miejscowości? 

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2022 11:55
Zastanawialiście się kiedyś, skąd wzięły się nazwy poszczególnych miejscowości? Dlaczego niektóre z nich są krótkie i proste w wymowie, a inne to prawdziwe łamańce językowe? Dlaczego niektóre nas śmieszą, inne z czymś nam się kojarzą, a jeszcze inne wyglądają jak zlepek różnych słów? Michał Rusinek, autor książki
rozwiń zwiń