Polskie Radio Dzieciom

Planeta Ziemia - jak o nią dbać?

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2023 11:26
Ziemia to nasz dom, w którym mieszkają nie tylko ludzie, ale też zwierzęta. To, w jaki sposób dbamy o planetę ma bezpośredni wpływ na to, w jakim otoczeniu żyjemy i będą żyć przyszłe pokolenia, dlatego tak ważne jest, aby każdy z nas działał na korzyść Ziemi. O planetę możemy dbać każdego dnia, dokonując prostych wyborów. Żeby oszczędzić energię, wyłączajmy światło i urządzenia elektryczne, kiedy z nich nie korzystamy. Aby oszczędzić wodę, zakręcamy ją podczas mycia zębów czy naczyń. Jak jeszcze możemy dbać o naszą planetę? 
Jak dbać o Ziemię? Słuchaj Popołudnika w Polskim Radiu Dzieciom
Jak dbać o Ziemię? Słuchaj "Popołudnika" w Polskim Radiu DzieciomFoto: Shutterstock.com

Zamiast jeździć samochodem, o ile to możliwe, wybierajmy komunikację miejską, rower lub chodźmy pieszo. Nie marnujmy jedzenia - planujmy zakupy i umieszczajmy w koszyku tylko to, co jest potrzebne. Starajmy się przy tym unikać produktów pakowanych w plastik i zrezygnujmy jednorazowych przedmiotów, takich jak torebki czy słomki.


Posłuchaj
59:27 2023_08_28 15_59_56_RadioDzieciom_Popoludnik.mp3 Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom 28 sierpnia godz. 16:00

 

Nie mniej ważne dla planety jest także segregowanie śmieci - umieszczanie papieru, szkła i plastiku w odpowiednich pojemnikach, co ułatwia efektywne przetwarzanie ich i recykling.

O tym jak dbać o naszą planetę dobrze wie Grzegorz Mikosza - Główny Koordynator Akcji Sprzątanie Świata, który był gościem "Popołudnika" w PRD.


Posłuchaj
28:00 [DAB]Dzieciom (PCM) 28 sierpień 2023 15_46_56.mp3 Jak dołączyć do akcji Sprzątanie Świata? _Popołudnik w PRD_28.08.2023


W poniedziałkowym Popołudniku na antenie Polskiego Radia Dzieciom przypomnimy sobie zasady recyklingu i kolory pojemników na śmieci. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tego, jak każdy z nas może pomagać Ziemi na co dzień, posłuchajcie załączonego zapisu audycji. Zapraszamy!

Audycja: Popołudnik
Data emisji: 28.08.2023
Godzina emisji: 15:00

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

Jakie supermoce mają dziewczyny z bajek?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2022 10:25
Jakie supermoce lubimy najbardziej u dziewczyn z bajek, filmów, książek i komiksów? W Międzynarodowy Dzień Dziewczyny dowiemy się jakie supermoce naszych ulubionych bohaterek przydałyby się w życiu i do czego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ciekawostki o arbuzach w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2023 13:32
Arbuz to owoc uwielbiamy przez dzieci. Jest słodki i ma bardzo przyjemny, świeży zapach. W upalne dni smakuje najlepiej i można się nim nasycić i nawodnić. Arbuz, inaczej kawon - o idealna ma w sobie dużą zawartość wody. Jest też bogaty w witaminy A i E. Co jeszcze ma w sobie arbuz i w jaki sposób można go podać, aby jeszcze bardziej cieszył oczy dzieci?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muchy - ciekawostki dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2023 10:00
We wtorkowym Popołudniku rozmawialiśmy o muchach, czyli małych owadach, które znają chyba wszyscy. Ale czy na pewno? Oprócz skrzydełek, które pozwalają muchom poruszać się zwinnie w powietrzu, nawet kiedy próbujemy je odgonić, muchy mają aparaty gębowe, czyli takie małe wygięte rurki z przodu muchy, dzięki którym mogą np. spijać nektar z kwiatów. To szczególnie ważne dla natury, ponieważ mucha latając od kwiatka do kwiatka przenosi między nimi pyłek, co jest niezbędne w procesie zapylania.
rozwiń zwiń