Polskie Radio Dzieciom

Ręka w górę kto lubi sprzątać!

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2023 10:00
Porządki pozwalają nam cieszyć się czystym i przyjemnym otoczeniem. Mają pozytywny wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale też zdrowie. Porządki polegają na sprzątaniu, organizowaniu i utrzymywaniu w czystości naszego otoczenia. Czy lubicie je robić?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Oksana Kuzmin

Robienie porządków ma kilka ważnych funkcji. Sprawia, że atmosfera wokół nas jest lepsza. Czystość i porządek są estetyczne, a my lepiej czujemy się w miejscu, w którym przebywamy. Ucząc się w czystym pomieszczeniu unikamy chaosu i możemy łatwiej skupić się na ważnych zadaniach. W uporządkowanej przestrzeni trudniej coś zgubić, bo wszystko ma swoje miejsce. Nie musimy więc tracić czasu na poszukiwanie zaginionych przedmiotów. Sprzątanie pomaga ograniczyć ilość kurzu i drobnoustrojów, których obecność źle wpływa na nasze zdrowie. Robienie porządków może być też dobrym sposobem na odstresowanie się, a dzięki przebywaniu w czystości poczujemy spokój. 

Posłuchaj
59:36 2023_08_25 16_00_14_RadioDzieciom_Popoludnik.mp3 Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom - Nakrycia głowy - ciąg dalszy

 

Porządki to jednak nie tylko nasze najbliższe otoczenie, jak na przykład nasz pokój czy mieszkanie, ale też przestrzeń wspólna, czyli wszystko to, co na zewnątrz. Również tam warto dbać o porządek. Po piknikach i zabawach w terenie upewnijmy się, że zabraliśmy wszystko, co ze sobą przynieśliśmy, a śmieci wyrzućmy do kosza. Segregujmy odpady, umieszczając je w odpowiednich pojemnikach. Szanujmy rośliny, drzewa i zielone przestrzenie. Dobrym pomysłem jest też udział w rożnego rodzaju akcjach porządkowych polegających na wspólnym sprzątaniu miasta, parków czy lasów. 

Sprzątanie świata/zdj. ilustracyjne Sprzątanie świata/zdj. ilustracyjne



Działania każdego z nas mają bezpośredni wpływ na nasze otoczenie. Dbając o porządek żyjemy w czystym i przyjaznym środowisku. O tym, jak ważne są porządki i jakie korzyści płyną ze sprzątania będziecie mogli posłuchać w piątkowej audycji Popołudnik na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy 25 sierpnia od godziny 15:00.

Audycja: Popołudnik
Data emisji: 25.08.2023
Godzina emisji: 15:00

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

Jakie supermoce mają dziewczyny z bajek?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2022 10:25
Jakie supermoce lubimy najbardziej u dziewczyn z bajek, filmów, książek i komiksów? W Międzynarodowy Dzień Dziewczyny dowiemy się jakie supermoce naszych ulubionych bohaterek przydałyby się w życiu i do czego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dzień Pikantnych Potraw w "Popołudniku" PRD

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2023 10:00
Na świecie są różne potrawy, ale w poniedziałkowym "Popołudniku" skupimy się na tych ostrych i najostrzejszych. Zastanowimy się, w jakich krajach je się ostre potrawy i co to są za dania, a wszystko z okazji Dnia Pikantnych Potraw.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ciekawostki o arbuzach w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2023 13:32
Arbuz to owoc uwielbiamy przez dzieci. Jest słodki i ma bardzo przyjemny, świeży zapach. W upalne dni smakuje najlepiej i można się nim nasycić i nawodnić. Arbuz, inaczej kawon - o idealna ma w sobie dużą zawartość wody. Jest też bogaty w witaminy A i E. Co jeszcze ma w sobie arbuz i w jaki sposób można go podać, aby jeszcze bardziej cieszył oczy dzieci?
rozwiń zwiń