Głównym zadaniem reportera jest zebranie materiału reporterskiego. Do zebrania takiego materiału w wielu przypadkach potrzebne są dźwięki otoczenia, a jeszcze częściej - rozmowy z różnymi ludźmi - przechodniami, uczestnikami wydarzeń, pasjonatami, specjalistami w jakiejś dziedzinie, słowem - z każdym. Czasem może się zdarzyć, że coś nie pójdzie po naszej myśli, a osoba, z którą chcemy porozmawiać, odmówi odpowiedzi na nasze pytanie. Co robić w takiej sytuacji, dowiecie się słuchając audycji Jak zostać reporterem na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
04:52 2022_05_10 15_30_04_RadioDzieciom_Jak_zostac_reporterem.mp3 Jak zostać reporterem. Kiedy włączyć nagrywanie?
Pamiętajcie, że materiał reporterski powinien być urozmaicony. Przykład takiego nagrania znajdziecie w załączonej audycji, gdzie zostało zaprezentowane, jak opowiedzieć o swojej podróży podczas rozpakowywania torby podróżnej. Pamiętajcie, że czasem warto uchwycić dźwięk suwaka, za pomocą którego rozpinamy torbę czy szelest wyciąganych z z torby rzeczy, które opisujemy, przywołując na nagraniu wspomnienia z podróży. Zapraszamy do posłuchania audycji Jak zostać reporterem.
Audycja: Jak zostać reporterem?
Autor: Julia Rozbiecka
Data emisji: 10.05.2021.
Godzina emisji: 15.30.
Audycja Jak zostać reporterem w Polskim Radiu Dzieciom w każdy wtorek od 15.30 - 15.35.
"Jak zostać reporterem" to cykl krótkich instruktaży o zawodzie i pracy reportera radiowego. W audycji mówimy o tym jak nagrywać i montować własne wywiady i reportaże.
Czytaj dalej:
Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!
Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.