Polskie Radio Dzieciom

Kulturoteka Relacja z Rabki - Marcin Szczygielski

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2020 19:28
Pierwsza część rozmowy, jaka odbyliśmy w Amfiteatrze z Marcinem Szczygielskim, podczas siódmej edycji Międzynarodowego Festiwalu Literatury Rabka Zdrój 2020
Krystian Szczygielski podczas 7. edycji Międzynarodowego Festiwalu Literatury Rabka Zdrój 2020
Krystian Szczygielski podczas 7. edycji Międzynarodowego Festiwalu Literatury Rabka Zdrój 2020Foto: Maciej Wacławik/Polskie Radio

Spotkania z czołowymi twórcami literatury dziecięcej i młodzieżowej z całego świata, cykl spotkań dla dorosłych, audycje specjalne, literacka gra miejsca, prezentacja płyty i inne, liczne wydarzenia towarzyszące.

Polskie Radio Dzieciom na Rabka Festival, fot.jpg
7. Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej "Rabka Festival" 2020

Oto 7. Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej "Rabka Festival" pod hasłem "Od gór do morza…".

Posłuchaj
58:33 [DAB]Dzieciom (PCM) 12 lipiec 2020 17_00_08.mp3 12.07.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Kulturoteka)

 Z Krystianem Szczygielskim rozmawiała Martyna Chuderska

Data emisji: 12.07.2020
Godzina emisji: 17:00
Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00

To audycja dla wszystkich "zasłuchanych, zapatrzonych i zaczytanych", dla miłośników teatru, kina, muzyki i literatury, słowem zanurzonych po uszy w kulturze.

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Wszystkie audycje nadawane na antenie stacji, znaleźć można na stronie internetowej polskieradiodzieciom.pl. Pięknie ilustrowane, ruchome grafiki i podział tematyczny audycji na stronie rozbudzają  spostrzegawczość i ciekawość świata u najmłodszych słuchaczy, zaś dorosłym ułatwiają dotarcie po poszukiwanych treści.

Zobacz więcej na temat: literatura dziecięca
Zobacz także
Czytaj także

Ulotność chwil - rozmowa z Katarzyną Ryrych "Lata na Rodos"

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 08:00
"Kiedy myślę o lecie 2018 roku, robi mi się smutno, bo następne takie wydarzy się dopiero za sto trzydzieści lat". Tak zaczyna się książka niezwykła, pełna dziecięcych marzeń i zupełnie dorosłych obserwacji społecznych. Pisana z myślą o starszych dzieciach, ale również o dorosłych, językiem, który czytającym skojarzy się z narracją znajdowaną w książkach Astrid Lindgren albo Rene Goscinnego
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trzeba dziecku mówić, jak  jest dla nas ważne. Rozmowa z Markiem Michalakiem

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 12:00
Jest społecznikiem, zaprzyjaźnionym z dziećmi i zafascynowanym osobą Janusza Korczaka. A także Kanclerzem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu i przewodniczącym Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka. Przez dziesięć lat pełnił też funkcję Rzecznika Praw Dziecka. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Beskid bez kitu". Książka o smakach, zwierzętach i ludziach Łemkowszczyzny

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 06:00
Książka Marii Strzeleckiej "Beskid bez kitu" rozbudza ciekawość za górami, potęguje tęsknotę za dzieciństwem, przypomina smak drożdżówek i tęsknotę za samotnością tylko dla siebie. To książka niezwykła, która dzieciom daje zrozumieć, jak dobrze jest żyć poza zasięgiem sieci komórkowych, a dorosłym czytelnikom pomaga przywołać zapomniane dziecięce wspomnienia, ale i choć trochę zrozumieć żal za utraconym wskutek "Akcji Wisła" światem łemkowskim.
rozwiń zwiń