Polskie Radio Dzieciom

Polskie Radio Dzieciom na festiwalu "Ojce i Dziatki"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 15:01
Robert Romanowicz z wykształcenia jest architektem, ale na co dzień zajmuje się malarstwem, ilustracją książkową i scenografią. Jego prace cechuje niepowtarzalny styl. Ilustruje książki dla dzieci - znaleźć je można w "Kapselku" Kamila Niewińskiego, czy uznanej  "A niech to gęś kopnie" Marty Guśniowskiej. 19 czerwca w ramach Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej odbył się "Warsztat artystyczny z Robertem Romanowiczem". Spotkaniu temu przyglądała się Martyna Chuderska. 
Warsztat artystyczny z Robertem Romanowiczem w ramach Festiwalu Ojce i Dziatki
"Warsztat artystyczny z Robertem Romanowiczem" w ramach Festiwalu "Ojce i Dziatki"Foto: mat. prom.

W tym roku festiwal wystartował w Warszawie, a następnie odwiedzi kolejno: Radom (29.06.), Katowice (01.07. - 05.07.), Dąbrowę Górniczą (01.07.), Sopot (23.07.-25.07.), Opole (08.08.), Gdynię (13.08-15.08.), Wrocław (20.08.-22.08.), Zamość (17.09.) oraz Lublin (16.09.-19.09.). Festiwal już trzeci rok z rzędu jest świętem wszystkich, którzy książki kochają, ale – jak podkreślają organizatorzy – to także okazja do spotkania z tymi, którym z książką nie po drodze. Czy ostatecznie dzieci przekonają się, że czytanie może być fantastyczną przygodą? 

Okazją by się o tym przekonać było jedno z wydarzeń festiwalowych "Warsztat artystyczny z Robertem Romanowiczem", który o odbiorcach swojej twórczości mówi, że nie mają oni wieku i, że może nim być każdy, kto odnajdzie obrazy w sobie i kogo wrażliwość i wyobraźnię one poruszą.. 19 czerwca w Warszawie artysta spotkał się z młodymi czytelnikami, żeby wspólnie z nimi tworzyć zabawne postaci potworków. 
Spotkaniu przysłuchiwała się z mikrofonem Martyna Chuderska. Owocem tej wizyty jest audycja "Kulturoteka" do której wysłuchania zachęcamy.

Posłuchaj
59:47 2021_06_20 16_59_59_RadioDzieciom_Kulturoteka.mp3 Kulturoteka 20 czerwca godz. 17:00

--->>> Najbliższe spotkania festiwalowe odbędą się w Radomiu już 29 czerwca <<<---

"Bajkowe stwory i warsztaty sensoryczne dla dzieci z ilustratorem. Autor: Marcin Minor
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu ul. Piłsudskiego 12
Godzina 10.30 - 11.30. I tura i 12.00 - 13.00 - II tura
Wiek: 5+

"Ostry Dyżur Literacki - Akcja dla dzieci ze specjalnymi potrzebami"
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu ul. Piłsudskiego 12
Godzina: 11.00 - 14.00.
Wiek: 5+

Więcej informacji o wydarzeniach, które odbędą się w Radomiu znaleźć można na stronie festiwalliteraturydzieciecej.pl i facebook.com/MiedzypokoleniowyFestiwal

Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym festiwalu Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury "Ojce i Dziatki".

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Zobacz także
Czytaj także

Książki, które z nami zostały. Plebiscyt "Złota Dwudziestka"

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 16:27
22 kwietnia b.r., w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena i Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci, wystartował Jubileuszowy Plebiscyt "Złota Dwudziestka" organizowany z okazji 20-lecia kampanii społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Na ratunek dziadkowi! Rozmowa z Ewą Nicewicz

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 20:17
Co byście zrobili, gdyby jakiś dorosły postanowił zabrać waszego dziadka do specjalnego miejsca dla dziadków? Bo tak właśnie się stało z dziadkiem Tomkiem - tytułowym bohaterem książki Štěpána Zavřela. Złapali go "dziadkołapacze" i - tak jak innych dziadków - wywieźli do "Szczęśliwego Domu". Tylko, że ten dom wcale nie był taki szczęśliwy. I - co oczywiste - trzeba było stamtąd dziadków uwolnić!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiera książki "Misia i jej mali pacjenci. W krainie żubra"

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 23:43
Kto z was czeka na kolejne przygody małej weterynarz? Dzielna Misia wraz ze swym pupilem - Popikiem pomoże wszystkim zwierzętom, które potrzebują jej pomocy. Nieważne, czy jest to mała pszczółka, jeż, kotek, osiołek, czy dzik. Dziewczynka nie przejdzie obojętnie wobec cierpienia żadnego stworzenia!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jaki jest przepis na dobry kryminał? "Czarci młyn"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 17:52
Wartka akcja, sensacyjne zagadki, trzymająca w napięciu fabuła i nietuzinkowi bohaterowie? Taką mieszankę znaleźć można w najnowszej książce Agnieszki Płoszaj "Czarci młyn". Lato, dom babci, uroczysko, ruiny dworku i stary opuszczony młyn, w którym – jak głosi legenda – straszy! To - jak się okazuje - przepis na dobry kryminał. Agnieszka Płoszaj, autorka książki "Czarci Młyn" - opowiedziała w "Kulturotece" o  kulisach powstania tej pełnej pomysłów historii dla dzieci.
rozwiń zwiń