Polskie Radio Dzieciom

Drawieński Park Narodowy na szlaku Małych Odkrywców

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2024 15:03
Drawieński Park Narodowy znajduje się w północno-zachodniej części kraju. Jest to jeden z nielicznych takich parków, które położone są nieco w głębi kraju, a nie przy jego granicy. Powodem jego utworzenia była m.in. ochrona obszarów rzeki Drawa, od której został on również nazwany. Nie bez znaczenia jest także symbol parku, czyli wydra, która żyje w środowisku wodnym.  
Odkrywcy Parków Narodowych na szlaku Drawieńskiego PN. Na zdjęciu Marta Powałowska - Polskie Radio Dzieciom, Krystian Tyrański - pomysłodawca projektu Dzika odyseja i Franek - mały reporter PRD.
Odkrywcy Parków Narodowych na szlaku Drawieńskiego PN. Na zdjęciu Marta Powałowska - Polskie Radio Dzieciom, Krystian Tyrański - pomysłodawca projektu "Dzika odyseja" i Franek - mały reporter PRD.Foto: Krystian Tyrański

Drogi w parku na niektórych odcinakach są brukowe, co utrudnia jazdę na rowerze, zwłaszcza szosowym z cienkimi oponami. Niemniej jednak, obszar ten sprzyja spływom kajakowym, dzięki którym z bliska można podziwiać rzekę. Jeśli chodzi o roślinność, w Drawieńskim Parku Narodowym przeważają buki, potężne drzewa o grubym pniu.

Będąc w parku można spotkać zwierzęta, np. sarenki lub zające. Odradza się natomiast ich głaskanie oraz zbliżanie się do nich, gdyż mogą przez to przejąć nasz zapach, a w konsekwencji być w niebezpieczeństwie. Podejść do nich można jedynie w przypadku, gdy są ranne i wymagają naszej pomocy.   

Więcej o Drawieńskim Parku Narodowym już wkrótce.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także
Czytaj także

Dzika Odyseja. Radiowa Ekspedycja odkrywców. Wyprawa do Wigierskiego Parku Narodowego

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2024 23:23
Za nami kolejne spotkanie z cyklu "Dzika Odyseja. Radiowa Ekspedycja Odkrywców". Gośćmi Polskiego Radia Dzieciom był podróżnik i twórca tego projektu Krystian Tyrański oraz mały reporter PRD Franek. Wraz z początkiem ekspedycji pojawiają się nowe wyzwania. Są one związane m. in. z geologią, botaniką czy zoologią.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sekrety Wigierskiego Parku Narodowego

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2024 18:35
Ekspedycja małych odkrywców podjęła wyzwanie, aby w 23 miesiące odkryć 23 polskie parki narodowe. Podczas rodzinnej wyprawy z mikrofonem ekipa wyprawowa nabrała wiatru w żagle i ruszyła odkrywać Wigierski Park Narodowy, dziką krainę wysuniętą na północny wschód Polski. Był to drugi, po Słowińskim Parku Narodowym punkt na mapie rodzinnych wypraw. Podczas wędrówki nie zabrakło informacji o tym jak powstało jezioro Wigierskie, skąd wzięła się jego nazwa oraz czym są tak zwane suchary i jak nazywa się śpiew żurawi, które zamieszkują jego tereny. Zapraszamy!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co wspólnego mają ze sobą: mewa srebrzysta bóbr, batalion drapieżny i bielik? Wiedzą to uczestnicy Dzikiej Odysei

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2024 12:45
Dzika Odyseja Ekspedycja Odkrywców 2024-2025 trwa, a tym razem jej uczestnicy wrócili z Wolina. W "Popołudniku" opowiedzieli zaś nie tylko o swoich wrażeniach, ale też o pewnym spostrzeżeniu. Każdy Park Narodowy ma swój symbol - skąd się on wziął i do czego nawiązuje? Wyjaśnili to w audycji Krystian Tyrański i Franek goście Jacka Zawady.
rozwiń zwiń