Polskie Radio Dzieciom

Audiobooki – więcej niż książki?

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2022 13:52
Dróg do książek jest wiele - nie tylko czytanie, ale też słuchanie. Audiobooki wydawnictwa Buka to swoista podróż w czasie. Wysokiej jakości treści czytane przez profesjonalnych aktorów połączone z piękną oprawą muzyczną i obrazami to gwarancja zadowolenia odbiorcy. BUKA dba o wartości literackie i poznawcze, sięgając zarówno do twórczości obecnych autorów, jak i ponadczasowych tekstów twórców z przeszłości.
Audiobooki - więcej niż książki?
Audiobooki - więcej niż książki?Foto: Shuterstock/alexkich

Cały proces powstawania audiobooka jest bardzo złożony. Na efekt końcowy pracuje wiele osób – autorów, aktorów, kompozytorów, ilustratorów i nie tylko. W ofercie znajdują się między innymi "Kołderkowe bzdurki dla syna i córki", "Mity greckie" czy seria "Mistrzowie wyobraźni". Audiobooki zostały podzielone na te dla dzieci w wieku 1-4, 5-7 i powyżej 8 lat. 

Posłuchaj
59:47 2022_02_27 21_00_06_RadioDzieciom_Kulturalna_Strefa.mp3 Ewa Olejnik_ Kulturalna Strefa 27 lutego godz. 21:00

 

Ewa Olejnik jest muzykiem z wykształcenia, a przy tworzeniu audiobooków pracuje jako reżyser dźwięku. O powstawaniu wyjątkowych słuchowisk dla dzieci i młodzieży opowiedziała w audycji Strefa Rodzica na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania.

Audycja: "Kulturalna strefa" 
Data emisji: 27.02.2022.
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Ewa Olejnik - reżyser dźwięku
Godzina emisji: 21:00
Audycja w każdą niedzielę w godz. 21.00 - 22.00.

"Kulturalna strefa" Polskim Radiu Dzieciom to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.

Czytaj więcej:

*** 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Premiera "Pippi Långstrump" w teatrze Andersena w Lublinie

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2021 15:00
Na pewno znacie i lubicie tę historię nawet, jeśli jesteście już całkiem duzi. Pippi Langstrumpf to dziewczynka, która mieszka sobie w Willi Śmiesznotce razem z koniem Alfonso i Panem Nillsonem -  małpką kapucynką, ma walizkę pełną złotych monet i… - co jest marzeniem wielu dzieci - wcale nie chodzi do szkoły.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Festiwal Literatury dla Dzieci. Rozmowa z Łukaszem Dębskim

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2021 12:15
"Palce lizać" to hasło tegorocznej edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci. Ósma odsłona wydarzenia odbędzie się w Krakowie i rozpocznie się już w najbliższą środę. Przez pięć festiwalowych dni "będziemy się spotykać, przyglądać najciekawszym tytułom i rozmawiać o czytaniu - wszak lektura wyostrza apetyt na rzeczywistość, tą bliższą i tą daleką". O tym, co będzie się działo podczas festiwalu opowiedział gość  "Kulturalnej Strefy" Łukasz Dębski, członek rady programowej i współtwórca festiwalu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Odczarować czarownice. Wiedźmy, wieszczki, zielarki. Wystawa w Muzeum Historii Katowic

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2022 10:00
Muzeum Historii Katowic znajduje się w centrum Katowic przy ulicy Szafranka 9. Siedziba mieści się w starej mieszczańskiej kamienicy. Muzeum posiada liczne oddziały na terenie Katowic, między innymi Dział Etnologii Miasta, Dział Teatralno-Filmowy oraz Dział Grafiki. Co więcej, Muzeum Historii Katowic można zwiedzać także on-line.
rozwiń zwiń