Polskie Radio Dzieciom

Stworzyć więzi - propozycje Centrum Społeczności Żydowskiej w czasie kwarantanny

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 16:45
"Bamba" dla tych najmłodszych, "Hultaj" dla starszych, ponadto dla wszystkich dzieci klub integracyjny oraz zajęcia o różnorodnej tematyce: od kulinariów i koszernej kuchni, przez sztukę, naukę hebrajskiego, aż po wykłady i obchodzenie żydowskich świąt w nowoczesnym wydaniu. W "Kulturalnej Strefie" rozmawialiśmy o działaniach, które i dzieciom i ich rodzicom oferuje Warszawskie Centrum Społeczności Żydowskiej.
Audio
  • Działania w czasie kwarantanny dla dzieci i rodziców w Warszawskim Centrum Społeczności Żydowskiej (Kulturalna Strefa/Polskie Radio Dzieciom)_24.05.2020.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: mat. prom. JCC Warszawa

Dla kogo powstało Warszawskie Centrum Społeczności Żydowskiej i w jakich działaniach można uczestniczyć w czasie kwarantanny?

- To istotne miejsce na mapie Warszawy. Punktem wyjścia wszelkich podejmowanych aktywności są bowiem otwartość i pluralizm. Tu mogą się spotykać różne pokolenia, osoby o bardzo różnych poglądach, zarówno dzieci jak i dorośli - przekonuje gość audycji "Kulturalna strefa" Agata Rakowiecka, dyrektor Warszawskiego Centrum Społeczności Żydowskiej. Gość Martyny Chuderskiej zachęcała też też, do bycia razem mimo izolacji. - Teraz główna idea, która nam przyświeca to spotykanie się i tworzenie więzi między ludźmi. Mogłoby się wydawać, że jest to bardzo ograniczone, ale jest coś magicznego w potrzebie bycia w kontakcie. Ten czas online ma dobre strony. W zajęciach bierze teraz udział więcej osób, a w różnorodności i otwartości na inność jest wielka siła - dodaje gość "Kulturalnej strefy".

Audycja: "Kulturalna strefa" 
Data emisji: 24.05.2020.
Prowadzi: Martyna Chuderska
Godzina emisji: 21:00
Audycja w każdą niedzielę w godz. 21.00 - 22.00.

"Kulturalna strefa" Polskim Radiu Dzieciom to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.

***

Przypomnijmy, że każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

jo

Zobacz więcej na temat: literatura dziecięca edukacja
Zobacz także
Czytaj także

"Pilotka" - każdy może być kim chce

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2020 12:15
Astronautka, agentka, strażaczka, tramwajarka i inne matki PRL... "Poławiacze Pereł" to wydawnictwo małe, niszowe, ale rozpoznawalne na rynku czytelniczym - sięgające po znakomite książki dla dzieci, młodzieży i dla dorosłych. Zamierzeniem “Poławiaczy” jest prezentować książki uniwersalne, ponadczasowe. W "Kulturalnej strefie” Martyna Chuderska rozmawiała o książce „Pilotka”.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ulotność chwil - rozmowa z Katarzyną Ryrych "Lata na Rodos"

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 08:00
"Kiedy myślę o lecie 2018 roku, robi mi się smutno, bo następne takie wydarzy się dopiero za sto trzydzieści lat". Tak zaczyna się książka niezwykła, pełna dziecięcych marzeń i zupełnie dorosłych obserwacji społecznych. Pisana z myślą o starszych dzieciach, ale również o dorosłych, językiem, który czytającym skojarzy się z narracją znajdowaną w książkach Astrid Lindgren albo Rene Goscinnego
rozwiń zwiń
Czytaj także

Filharmonia Szczecin dla melomanów na czas kwarantanny

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 09:10
Mieczysław Karłowicz herbu Ostoja był kompozytorem, dyrygentem, fotografem i taternikiem. Jego twórczość inspiruje do dziś. To autor m.in. ponad 101 pieśni oraz różnych utworów orkiestrowych, w tym 6 poematów symfonicznych. Artysta jest patronem filharmonii w Szczecinie, która od dawna przybliża jego muzykę melomanom w każdym wieku. Od niedawna robi to online
rozwiń zwiń