Polskie Radio Dzieciom

Na nudę zorganizuj quiz rodzinny

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2020 18:00
Na nudę najlepsze są zagadki i eksperymenty. Autorzy audycji zaproponowali słuchaczom organizację quizu rodzinnego. Czy można zadać dorosłym tak trudne pytanie, że trudno im będzie na nie odpowiedzieć?
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Elizaveta Galitckaia

Z jakiego języka pochodzi słowo ekologia? Co to jest warstwa ozonowa? Jak nazywa się zanieczyszczone powietrze nad miastem? Czym są śmieci biodegradowalne? Odpowiedzi usłyszeć można w załączonej audycji. Warto je zapamiętać, a potem może zadać rodzicom?

Audycja: Zbieraj z klasą
Prowadzi: Justyna Tomańska i Mariusz Totoszko
Data emisji: 23.07.2020
Godzina emisji: 17.15

Wszystkie archiwalne audycje znaleźć można na stronie internetowej Polskiego Radia Dzieciom na stronie audycji "Zbieraj z klasą".

"Zbieraj z klasą" to audycja o ekologii i ochronie środowiska, połączony z akcją o tym samym tytule, którą Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem. Audycję prowadzą Justyna Tomańska i Mariusz Totoszko, którzy młodych słuchaczy zachęcają do zbiórki baterii, segregowania śmieci i dbania o naszą matkę-Ziemię.

Polskie Radio Dzieciom to jedyne radio w Polsce, które przez całą dobę nadaje audycje skierowane do dzieci i ich rodziców. Można go słuchać przez odbiorniki cyfrowe DAB+, Internet oraz darmową aplikację na smartfony. Wybrane audycje dla dzieci i rodziców, słuchać można także na platformie Polskiego Radia podcasty.poskieradio.pl oraz w aplikacji Polskiego Radia.


jo

 

Zobacz więcej na temat: edukacja przyrodnicza DAB+
Zobacz także
Czytaj także

Największe leśne śpiochy

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 08:00
Wiewiórki wiodą samotne życie mieszkając w dziuplach lub w gniazdach ptaków. Czasem same budują gniazda w koronach drzew, w rozwidleniu gałęzi. Są aktywne w dzień i nie zapadają w sen zimowy. Czy lubią długo pospać?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zdrowy ogródek i jego plony

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 18:00
Na własną uprawę warzyw decydują się nieliczni. Może dlatego, że trzeba się do tego dobrze przygotować: wybrać miejsce na własny warzywniak, podzielić grządki, wysiać nasiona - zajmuje to sporo czasu, ale daje dużą satysfakcję.
rozwiń zwiń