Polskie Radio Dzieciom

Muzyczne zakamarki Grecji

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2019 12:01
Ten starożytny kraj kryje w sobie mnóstwo ciekawych tradycji, także tych muzycznych. Kilka przykładów muzyki towarzyszącej greckim dzieciom zaprezentowaliśmy Państwu w "Źródełku".
Audio
  • Malownicze krajobrazy i muzyka Grecji (Polskie Radio Dzieciom/Źródełko)
Ulica greckiego miasta Mykonos.
Ulica greckiego miasta Mykonos.Foto: Shutterstock.com

W audycji wybraliśmy się też na Śląsk, gdzie mieszkańcy nadal używają gwary. Bardzo popularne tam są także orkiestry dęte, z których Śląsk słynął. Zakładane kiedyś były przy kopalniach, dlatego do dziś gra w nich wielu górników.

W audycji odwiedziliśmy też Podhale, leżące wysoko w Tatrach. Jak mogliśmy się przekonać, w podhalańskich kapelach często grają ze sobą całe rodziny. Jedną ze słynnych muzykanckich familii z Podhala są Trebunie-Tutki, których muzyka wybrzmiała w kolejnym "Źródełku".

***

Tytuł audycjiŹródełko

Prowadziła: Hanna Szczęśniak

Data emisji: 28.07.2019

Godzina emisji: 11.00

at

Zobacz także
Czytaj także

Czy wiejscy muzykanci słuchali radia?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 12:00
W wakacyjnym "Źródełku" za tanecznymi melodiami z przytupem wybraliśmy się na Kielecczyznę, spotkalismy beskidzkiego pasterza, który nie chciał już paść owiec. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzyczna wyprawa na Kaszuby

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2019 12:00
Czej kôłpë lecą, bãdze cepło. Tak nad polskim morzem mówi się o nadchodzącej wiośnie. W ostatniej odsłonie wakacyjnego „Źródełka” w poszukiwaniu niezwykłych muzycznych tradycji wybraliśmy się na Kaszuby. To tam dzieci jedzą bómczi, czyli cukierki, siedzący w łodziach rybacy grają na wielkich trąbach zwanych bazunami, a w radiu mówi się trochę innym językiem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

USA: tygiel wielu niezwykłych tradycji

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2019 12:05
W "Źródełku" wybraliśmy się do Stanów Zjednoczonych, aby posłuchać muzyki mieszkających tam od tysięcy lat Indian, zajrzeć na ulice Nowego Orleanu i spotkać wspaniałe kapele dęte oraz poznać piosenki śpiewane podczas budowy torów kolejowych ciągnących się przez cały kontynent.
rozwiń zwiń