Polskie Radio Dzieciom

Dlaczego lubimy snuć opowieści?

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2020 11:40
Czy legendy o niewidzialnych stworzeniach mogą wytłumaczyć nadchodzącą burzę, gęste chmury i uciążliwy mróz? A może dzięki przekazywanym sobie historiom dzielimy się wiedzą, doświadczeniem i przemyśleniami na temat świata?
Audio
  • Dlaczego lubimy snuć opowieści? (Polskie Radio Dzieciom/Źródełko)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

W "Źródełku" sprawdziliśmy, jakie zjawy i duchy grasowały po wsiach, czy gra na skrzypcach potrafiła ułatwić ciężką pracę i co należało trzymać mocno w dłoni, żeby nie dotknęły nas pioruny. Poznaliśmy też tradycyjny afrykański instrument, nauczyliśmy się tańczyć owijaka i wybraliśmy się na wspaniałe targowisko zwane odpustem, gdzie obejrzeliśmy drewniane zabawki, pokręciliśmy się na karuzeli i zjedliśmy pyszną watę cukrową. Zapraszały: Maria Bienias, Katarzyna Dudziak, Paula Kinaszewska, Karo Przewłoka i Hanna Szczęśniak.

***

Tytuł audycji: Źródełko

Prowadziła: Hanna Szczęśniak

Goście: Maria Bienias, Karo Przewłoka, Kasia Dudziak

Data emisji: 14.06.2020

Godzina emisji: 11.00

gs

Zobacz także
Czytaj także

Co robiły dawniej dzieci podczas ferii zimowych?

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2020 12:00
Czy kolędy można tylko śpiewać? A może da się też do nich tańczyć? Co robimy na tankszteli i po co zjeżdżać z górki na kawałkach starej beczki?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Z Marzanną i biocianem witamy wiosnę!

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2020 12:00
Na pewno już słyszeliście, że jeżeli zobaczycie bociana, to znak że wiosna już się rozpoczęła. Właśnie teraz te przynoszące szczęście i radość ptaki powinny przylecieć już z ciepłych krajów, wrócić do starych gniazd albo założyć nowe.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gdzie rosną tulpy, nelki i gynsi pympek?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 10:15
Jak zbudować ogródek na podwórku, a z czego można go zrobić w domu?  Po czym rozpoznać owocowe drzewka – wisienkę, śliwkę, jabłonkę i gruszę?  wiosennym "Źródełku" przyjrzeliśmy się uważnie kwiatkom, drzewkom i ptakom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak zostać wirtuozem gry na sztućcach i garnku?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2020 11:30
Wiadro, mikrofalówka, garnki, kaloryfer – wszystkie znalezione w domu przedmioty mogą wspólnie z nami grać mazurki, oberki i polki. Dzięki muzycznej opowieści Pauli Kinaszewskiej w "Źródełku" sprawdziliśmy, jak połączyć wiersz z ludową melodią i zaprosić do wspólnej zabawy sztućce, miski i miotłę.
rozwiń zwiń