Polskie Radio Dzieciom

Jak narysować sakiewkę? Lekcja rysunku w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2022 12:10
Stworek Potworek pokazuje, jak za pomocą czegoś, co kształtem przypomina ludzki nos, płaskiego prostokąta, grzywki uniesionej do góry oraz kokardki wyczarować na kartce papieru sakiewkę, którą niektórzy nazywają mieszkiem. 

Rysowanie skórzanego woreczka na pieniądze (lub inne rzeczy) zaczynamy od narysowania czegoś, co kształtem przypomina ludzki nos – będzie to część, w której schowane są pieniądze. Nad tym, co już narysowaliśmy kreślimy płaski prostokąt, a obok niego kokardkę – to będzie sznurek, który ma związuje mieszek. U góry naszego dzieła rysujemy uniesioną grzywkę, która posłuży za wlot do mieszka, czyli to miejsce, przez które do woreczka wrzuca się pieniądze. W naszej pracy możemy oczywiście umieścić kilka monet. Teraz wystarczy już tylko pokolorować i cieszyć się własnoręcznie narysowaną sakiewką! 


Posłuchaj
03:08 2022_04_20 11_45_03_RadioDzieciom_Stworek_Potworek.mp3 Stworek Potworek 20 kwietnia godz. 11:45Jak narysować sakiewkę?

Audycja: Stworek Potworek
Prowadzi: Wojciech Słupiński
Data emisji: 20.04.2022
Godzina emisji: 11:45

"Stworek Potworek" to cykliczna audycja edukacyjna emitowana w każdą środę około 11.45 w Polskim Radiu Dzieciom. Można jej słuchać w ramach "Co w smoku piszczy".

Dalej: 

**

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.
Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców. 

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Zobacz więcej na temat: zdolności Strefa Rodzica
Zobacz także
Czytaj także

Czy pięciolatek musi interesować się architekturą?

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2021 17:14
Warsztaty architektoniczne to świetny pomysł, by przekonać się, czy u dziecka występuje zainteresowanie architekturą. Po wykonaniu pierwszego kroku, na zaciekawionych tematem czekają liczne zabawy z nim związane. Dla małego adepta architektury na początek wystarczą wycieczki, podczas których będzie mógł wyszukiwać ciekawe budynki znajdujące się w okolicy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Edukacja plastyczna - jak wpływa na rozwój dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2022 11:20
Aktywność plastyczna jest niezbędna do prawidłowego rozwoju dziecka. Mowa tu przede wszystkim o zakresie małej motoryki, integracji sensorycznej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także o uwadze, wyobraźni i kreatywności. Zajęcia plastyczne mają również aspekt poznawczy i wychowawczy oraz walor terapeutyczny. To tylko niektóre z korzyści, jakie płyną z zajęć plastycznych. Aby czerpać z nich w pełni, ważna jest odpowiednio przeprowadzona edukacja plastyczna – zarówno w szkole, jak i poza nią. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Edukacja plastyczna w szkole i poza nią. Jak powinna wyglądać?

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2022 08:00
Większość dzieci rozpoczyna swoją aktywność artystyczną we wczesnym dzieciństwie, często na długo przed tym rozpoczęciem przygody ze szkołą czy nawet przedszkolem. O tym, jak powinna wyglądać edukacja plastyczna oraz jaką jej część powinna stanowić własna ekspresja dziecka, a jaką poznawanie historii sztuki w audycji "Strefa Rodzica" na antenie Polskiego Radia Dzieciom, której gościniami były Beata Grzeszczuk-Nędza – ekspertka w dziedzinie edukacji plastycznej oraz profesor Urszula Szuścik z Instytutu Pedagogiki wydziału Sztuk i Nauk o Edukacji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. 
rozwiń zwiń