Polskie Radio Dzieciom

Pomóż Clownom leczyć śmiechem

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2017 07:00
Dzięki niecodziennemu lekarstwu: witaminie HAHA, można zapewnić sobie uderzeniową dawkę śmiechu - przekonują znana z promiennego uśmiechu Barbara Kurdej-Szatan oraz aktor filmowy i dubbingowy Jarosław Boberek 
Pomóż Clownom leczyć śmiechem

Gwiazdy wystąpili w spocie, w którym przekonują, że uśmiech leczy. Spot jest elementem kampanii zachęcającej do przekazania 1% podatku Fundacji „Dr Clown”, która realizuje program „Terapii śmiechem” w szpitalach i placówkach specjalnych. Fundacja dociera rocznie do prawie 60 tys. podopiecznych.

- Doskonale wiem, jak ważny jest uśmiech i pozytywne nastawienie, szczególnie w obliczu choroby i życiowych trudności. Bliska jest mi idea Terapii śmiechem, realizowanej przez Fundację "Dr Clown", dlatego już po raz kolejny wspieram działania Fundacji i gorąco wszystkich do tego zachęcam. Śmiech to najlepsze lekarstwo! - przekonuje Barbara Kurdej-Szatan.


Celem Fundacji „Dr Clown” jest wywoływanie uśmiechu na twarzach chorych dzieci oraz seniorów, a misją przekonanie, że smutek można leczyć. Wolontariusze Fundacji, w kolorowych przebraniach „doktorów clownów”, odwiedzają podopiecznych w szpitalach oraz placówkach specjalnych i bawiąc, likwidują napięcia spowodowane trudną sytuacją osób zmagających się z chorobą i trudnościami życiowymi.


Barbara Kurdej-Szatan – polska aktorka teatralna i telewizyjna oraz wokalistka, prezenterka telewizyjna i celebrytka. Laureatka trzech Telekamer dla najlepszej aktorki.

Jarosław Boberek, gwiazdor polskiego dubbingu, znany z ról kaczora Donalda i króla Juliana. W filmie zobaczyć można również kolorowych „doktorów clownów” – wolontariuszy Fundacji „Dr Clown”, którzy regularnie odwiedzają z „Terapią śmiechem” małych pacjentów i seniorów.


Fundacja „Dr Clown” realizuje program „Terapii śmiechem i zabawą” w polskich szpitalach i placówkach specjalnych od 1999 roku. Wolontariusze Fundacji, „doktorzy clowni”, podczas każdej wizyty rozdają podopiecznym radość, uśmiech i czerwony nosek – niezbędny, „magiczny” rekwizyt. Efektem tych wizyt jest minimalizowanie negatywnych konsekwencji choroby i hospitalizacji, wzmacnianie motywacji do zdrowienia i wspieranie medycyny konwencjonalnej. „Doktorzy clowni” odwiedzają rocznie w 170 szpitalach i różnego typu placówkach w całej Polsce prawie 60 000  potrzebujących.


Film „Śmiech leczy”

 

Więcej informacji o Fundacji „Dr Clown”: www.drclown.pl\



 

Zobacz także