Wiemy już, że trzymając w ręku mikrofon nie musimy tłumaczyć słuchaczowi całego świata, bo warto zostawić miejsce na wyobraźnię. Paweł opowiedział też o różnicy między reporterem, a reportażystą i o ciszy, która jest ważna w czasie prowadzenia wywiadu. Bo to po dłuższej chwili ciszy padają często bardzo ważne słowa.
06:51 reporterski 02.03.mp3 Jak zostać reporterem_2.03.2021.
W kolejnych odcinkach spotka się z wami Patryk Bartoszewski i dzieci, które same nagrywają swoje dźwięki. Więc włączcie wyobraźnię i do usłyszenia!
Audycja: Jak zostać reporterem?
Autor: Reporterzy Polskiego Radia Dzieciom. W tym wydaniu Julia Rozbiecka.
Data emisji: 02.03.2021.
Godzina emisji: 15.30.
Audycja Jak zostać reporterem w Polskim Radiu Dzieciom w każdy wtorek od 15.30 - 15.35.
"Jak zostać reporterem" to cykl krótkich instruktaży o zawodzie i pracy reportera radiowego. W audycji mówimy o tym jak nagrywać i montować własne wywiady i reportaże.
Polskie Radio Dzieciom - całodobowy program radiowy skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz rodziców. Audycje kierowane do dzieci rozwijają wyobraźnię i budują kreatywność. Pasmo wieczorne kierowane jest do osób dorosłych i stanowi kompendium wiedzy w zakresie wychowania, nauki i sztuki.
Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie, wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych.
Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Wspierają charytatywne akcje oraz projekty, które niosą ze sobą wartość edukacyjną. Podejmują współpracę patronacką z wydawnictwami, teatrami, kinami. Patronatem medialnym obejmowane są również koncerty, wystawy i pokazy.
Jednym z czołowych projektów Polskiego Radia Dzieciom jest współpraca z Placówkami Ambasadorskimi: przedszkolami i szkołami na terenie całego kraju.