Polskie Radio Dzieciom

Jak być dobrym reporterem. Porady cz.1

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 15:43
Pamiętacie Kornelkę, która jakiś czas temu nagrywała dla was reportaż o kurach na podwórku swojego dziadka? Ostatnio też wzięła do ręki mikrofon, żeby przekazać wam kilka spostrzeżeń dotyczących reporterskiej pracy - kilka wskazówek dotyczących tego, jak wykonywać ją lepiej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PR

Posłuchajcie co zdaniem Kornelki jest ważne w nagrywaniu. A sprawa jest dość prosta, radiowe opowiadanie, tak jak i takie zwykłe, szkolne - musi mieć przede wszystkim trzy części - wstęp, rozwinięcie i zakończenie. No i na końcu trzeba ładnie podziękować za rozmowę. Posłuchajcie, jak to widzi Kornelka. 

Posłuchaj
05:38 2021_04_06 15_30_11_RadioDzieciom_Jak_zostac_reporterem.mp3 Jak zostać reporterem 6 kwietnia godz. 15:30 

Audycja: Jak zostać reporterem?
Autor: Reporterzy Polskiego Radia Dzieciom. W tym wydaniu Marta Kawalec.
Data emisji: 6.04.2021.
Godzina emisji: 15.30. 

Audycja Jak zostać reporterem w Polskim Radiu Dzieciom w każdy wtorek od 15.30 - 15.35.

"Jak zostać reporterem" to cykl krótkich instruktaży o zawodzie i pracy reportera radiowego. W audycji mówimy o tym jak nagrywać i montować własne wywiady i reportaże. 

Polskie Radio Dzieciom  - całodobowy program radiowy skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz rodziców. Audycje kierowane do dzieci rozwijają wyobraźnię i budują kreatywność. Pasmo wieczorne kierowane jest do osób dorosłych i stanowi kompendium wiedzy w zakresie wychowania, nauki i sztuki.

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie, wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. 

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Wspierają charytatywne akcje oraz projekty, które niosą ze sobą wartość edukacyjną. Podejmują współpracę patronacką z wydawnictwami, teatrami, kinami. Patronatem medialnym obejmowane są również koncerty, wystawy i pokazy. 

Jednym z czołowych projektów Polskiego Radia Dzieciom jest współpraca z Placówkami Ambasadorskimi: przedszkolami i szkołami na terenie całego kraju. 

Zobacz więcej na temat: Jak zostać reporterem dzieci
Zobacz także
Czytaj także

Radio - rzeczywistość warta dopowiedzenia

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 15:00
W cyklu "Jak zostać reporterem" rozmawialiśmy z dziennikarzem i reportażystą Pawłem Kęską. Tym razem Paweł opowiedział nam o wyobraźni i o tym, że dobrze opowiedziana radiowa historia nie pozostawia słuchacza obojętnym, tylko każe mu dopowiedzieć usłyszany świat. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak nagrywać dźwięki zabawy sportowej?

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 15:18
Tym razem dziennikarz i reportażysta, Paweł Kęska, opowiedział nam o tym, jak jego zdaniem powinno się nagrać radiowy reportaż z jazdy na sankach lub innych sportowych aktywności. No tak, to już prawie wiosna, ale w niektórych rejonach naszego kraju leży jeszcze śnieg. Posłuchajcie więc, w jaki sposób przygotować sobie taki dźwięk, żeby w radiu było potem słychać jak najwięcej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Reporterskie korzyści z montażu

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 21:17
Skoro opowiedzieliśmy sobie ostatnio o tym jak zacząć naszą dźwiękową opowieść, to teraz czas na to, żeby uwagę poświęcić dźwiękom które mikrofon, i my także słyszymy w miejscu nagrania.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy mikrofon potrafi być czuły?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 15:04
Zanim zostanie się reporterem, warto się najpierw dowiedzieć, jakimi narzędziami trzeba się w tej pracy posługiwać. Rejestrator, mikrofon, a nawet czułość mikrofonu … o co w tym wszystkim chodzi.
rozwiń zwiń