Polskie Radio Dzieciom

Jak wprowadzić słuchaczy w temat dźwięku?

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2022 08:00
Gdy trzymamy mikrofon w ręku, musimy na początku powiedzieć słuchaczom, kim jesteśmy, gdzie jesteśmy i po co tam  jesteśmy. Takiego wprowadzenia odbiorców w temat dźwięku podjął się Adrian – uczestnik Małego Uniwersytetu Muzycznego. Jesteście ciekawi, jak mu poszło?
Jak wprowadzić słuchaczy w temat dźwięku?
Jak wprowadzić słuchaczy w temat dźwięku?Foto: Shutterstock/Bildagentur Zoonar GmbH

Posłuchajcie, jak poradził sobie z tym, że ktoś odmówił odpowiedzi na pytania.  Pamiętajcie, że reporter w rozmowie szuka przede wszystkim emocji. 

Posłuchaj
05:40 2022_05_31 15_29_53_RadioDzieciom_Jak_zostac_reporterem.mp3 Jak wprowadzić słuchaczy w temat dźwięku?

 

Audycja: Jak zostać reporterem?

Autor: Julia Rozbiecka

Data emisji: 31.05.2022

Godzina emisji: 15.30

Audycja Jak zostać reporterem w Polskim Radiu Dzieciom w każdy wtorek od 15.30 - 15.35.

"Jak zostać reporterem" to cykl krótkich instruktaży o zawodzie i pracy reportera radiowego. W audycji mówimy o tym jak nagrywać i montować własne wywiady i reportaże. 

Czytaj dalej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Jak być reporterem w wietrzny dzień?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2022 10:54
Wiatr może być bardzo istotnym elementem materiału reporterskiego, ale w niektórych sytuacjach jest reporterowi zupełnie niepotrzebny. Jeśli nie chcemy, żeby wiatr wiał nam w mikrofon uniemożliwiając przy tym nagranie emisyjnego dźwięku, odwróćmy się wraz z urządzeniem od wiatru. Jeszcze lepszym sposobem na nagrywanie dźwięku w trudnych, wietrznych warunkach jest schowanie mikrofonu głęboko pod kurtką.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Jak zostać reporterem". Nagrywamy materiał plenerowy

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2022 11:50
W najnowszej audycji pod tytułem "Jak zostać reporterem" możecie posłuchać materiału plenerowego nagrywanego podczas spaceru w podwarszawskich Łomiankach. Co słychać w lasku nieopodal drogi, którą często jeżdżą samochody? Jak nagrać czysty dźwięk samego lasu? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak kiedyś montowało się dźwięki?

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2022 10:59
W sobotę 21 maja odbył się Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, gdzie wśród namiotów i innych ciekawych miejsc było Archiwum Polskiego Radia, czyli biblioteka starych dźwięków radiowych. Kiedyś montaż dźwięków wyglądał zupełnie inaczej niż w obecnej erze komputerów. Potrzebna była taśma, a dokładniej – jej kawałki, które układały się w całość. 
rozwiń zwiń