Polskie Radio Dzieciom

Jak wygląda breakdance - taniec uliczny?

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2021 11:33
Breakdance to taniec niezwykle energiczny z elementami akrobatycznymi, takimi jak salta, stanie na rękach czy robienie gwiazdy. Nazywa się go też tańcem ulicznym, ponieważ często to właśnie tam można spotkać b-boyów i b-girlsy, którzy w rytm muzyki z magnetofonu pokazują wszystkim swoje umiejętności.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Zazwyczaj wykorzystują do tego specjalne maty, ale muszą mieć także antypoślizgowe buty oraz odpowiedni strój, który zapewni im możliwość ruchu. Jak można było usłyszeć w z rozmowie "Myszki Feli Reporterki" z Wojtkiem, figury wykonuje się nie tylko stojąc, lecz także na poziomie podłogi. Dodatkowo breakdance wymaga od tancerzy, aby byli oni rozciągnięci, mieli silne ręce i dobrą kondycję. 

Posłuchaj
59:24 2021_06_08 11_00_32_RadioDzieciom_Myszka_Fela_Reporterka.mp3 Myszka Fela Reporterka 8 czerwca godz. 11:00

Audycja: Myszka Fela Reporterka 
Prowadzi: Ewa Gorzelak
Data audycji: 8.06.2021.
Godzina: 11.00

Myszka Fela Reporterka w każdy wtorek na antenie Polskiego Radia Dzieciom od 11.00 do 12.00.

O audycji: Poznajcie Myszkę Felę. Może i jest mała, ale wszędzie jej pełno. Odkąd pierwszy raz zetknęła się z radiem, marzyła że kiedyś też zostanie reporterką! I wiecie co? Marzenia się spełniają!!! Fela jest gotowa do wielu poświęceń, aby poznać dziecięcy świat, dziecięce pasje i zainteresowania. Niejednokrotnie wpada przez to w tarapaty. Ale wychodząc z założenia, że nic w życiu nie dzieje się przypadkiem, każda nawet najdziwniejsza przygoda naprowadza ją na trop dziecka mogącego poszerzyć jej i słuchaczy wiedzę o przeróżnych dziecięcych hobby!

Zanurzcie się w ten świat razem z Felą Reporterką - może przy okazji sami odkryjecie własne marzenia…

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

**
Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców.
Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

 

Zobacz także
Czytaj także

Czym zajmuje się charakteryzator?

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 12:18
Dzięki pracy charakteryzatorów aktorzy mogą przemienić się w każdą postać, którą wymyśli reżyser. Jednak przygotowanie odpowiedniego makijażu i zastosowanie dodatkowych zabiegów jest czasochłonne i wymaga dobrego zmysłu estetycznego. W "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" o zawodzie tym opowiedziała Emilia Mularczyk, charakteryzatorka w Teatrze Kamienica w Warszawie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Na jaki film z dzieckiem do kina?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 09:28
Nadszedł długo wyczekiwany moment, kiedy możemy udać się całą rodziną do kina. Z racji tego, że repertuar produkcji dla dzieci i filmów familijnych powoli się poszerza, Maciej Jakubczyk opowiedział w 'Podwieczorku z Filipem i Leopoldem", co warto obejrzeć.  Młodzi widzowie będą mogli obserwować m.in. nowe przygody detektywów Lassego i Mai.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak wygląda życie z rodzeństwem?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 09:42
Życie z rodzeństwem jest pełne wrażeń, o czym przekonała się Myszka Fela Reporterka, która porozmawiała z 4 siostrami. Jak się okazało, z taką liczbą dziewczynek w domu nigdy nie jest nudno i chociaż czasami może brakować prywatności, uczą się one dzielić nie tylko przestrzeń, ale też np. przybory szkolne. Pomimo że łączą je więzy krwi, siostry mają różne zainteresowania.
rozwiń zwiń