Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2014
Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: Japonia - Grecja. Bez goli i bez emocji - gwizdy pożegnały piłkarzy [RELACJA]

Marcin Nowak 20.06.2014

Japonia bezbramkowo zremisowała z Grecją w meczu grupy C rozgrywanym w Natal. Obie drużyny zachowały jeszcze szanse na awans do 1/8 finału MŚ.

RELACJA NA ŻYWO:

JAPONIA - GRECJA 0:0 - Obie drużyny zachowały jeszcze szanse na awans do kolejnej fazy turnieju, a pewna awansu z grupy C jest już Kolumbia

90+4 min - KONIEC MECZU! Po bardzo słabym spotkaniu mamy bezbramkowy remis. Gwizdy żegnają piłkarzy obu drużyn. Zawiedli szczególnie Japończycy, którzy nie potrafili wykorzystać przewagi jednego zawodnika po czerwonej kartce dla Katsouranisa.

90 min - Arbiter doliczył 4 minuty do zakończenia spotkania

85 min - Cały czas na bramkę Greków suną ataki Japończyków, ale brakuje postawienia "kropki nad i" piłkarzom z Kraju Kwitnącej Wiśni

77 min - Bezradne akcje Japończyków są dość łatwo rozbijane przez Greków. Okubo próbował zatem strzału z dystansu, ale został on wybroniony przez Karnezisa

71 min - Niebywałe zamieszanie w polu karnym Greków, ale z błędu defensywy nie skorzystał Atsuto Uchida

Japonia
Japonia - Grecja, fot. EPA/KAMIL KRZACZYNSKI

68 min - Shinji Kagawa idealnie zgrywa piłkę pod nogi Yoshito Okubo, ale piłkarz reprezentacji Japonii fatalnie pudłuje! To była idealna sytuacja do zdobycia prowadzenia

59 min - Seria rzutów rożnych dla Grecji. Jeden z nich kończy się niezwykle groźnym strzałem, ale na posterunku - Kawashima

55 min - Groźny rzut wolny dla Japonii, ale piłka wpada w mur. To spotkanie niestety nie jest jakimś wielkim widowiskiem

46 min - Zaczynamy drugą połowę. Ciężkie zadanie czeka na Greków, którzy grają w osłabieniu

45+2 min - KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY MECZU

40 min - Grecy już w "10" rozgrywają kapitalną akcję pod bramką Japonii. Bardzo groźny strzał oddaje Vassilios Torosidis, ale kapitalna parada Kawashimy ratuje "Niebieskich Samurai"

Eiji
Eiji Kawashima, fot. EPA/KAMIL KRZACZYNSKI

38 min - CZERWONA KARTKA! Giorgos Katsouranis robi spóźniony wślizg i fauluje zawodnika rywali. Otrzymuje za to już drugą żółtą kartkę i opuszcza boisko. Bardzo poważne osłabienie kadry Grecji

Japonia

35 min - Boisko zmuszony jest opuścić Kostas Mitroglou z powodu kontuzji. Zastępuje go Theofanis Gekas

29 min - Keisuke Honda wykonuje rzut wolny z bardzo bliskiej odległości - 24 metrów, piłka przelatuje nad murem, ale broni grecki bramkarz

22 min - W odpowiedzi szczęścia próbują Grecy, ale na posterunku jest golkiper ekipy "Samurai Blue"

19 min - Bardzo ładna akcja w wykonaniu Japończyków zakończona strzałem Yuya Osako, ale piłkę wyłapuje Orestis Karnezis

11 min - Panagiotis Kone strzela z odległości ponad 20 metrów, ale dobrze broni Eiji Kawashima

4 min - Mitroglu wpada w pole karne, ale jest zablokowany przez japońskich defensorów

3 min - Bardzo spokojny początek meczu. Ale po spotkaniu Urugwaj - Anglia, gdzie emocji było aż nadto - ciężko będzie piłkarzom nas zachwycić

00.00 - ZACZYNAMY!

23.54 - Obie drużyny już na murawie. Rozpoczynają się hymny

23.38 - Porażka w bezpośrednim meczu w Natalu oznaczać będzie w praktyce wyeliminowanie z turnieju już po drugiej kolejce rywalizacji w grupie C.

23.34 - Spotkanie odbywa się na stadionie Arena das Dunas w Natal. Obiekt 42 086 miejsc. Jego budowa kosztowała 400 mln reali, czyli ok 125 mln euro i zajęła 29 miesięcy. Więcej o stadionie można przeczytać >>> TUTAJ <<<