MŚ siatkarzy: Rosja demoluje Finlandię

Bartosz Orłowski 10.09.2014
Rosjanie wbili Finów w parkiet
Rosjanie wbili Finów w parkiet, foto: PAP/Maciej Kulczyński

Rosjanie nie mieli litości dla Finów w swoim pierwszym meczu drugiej fazy siatkarskiego mundialu. Rozgromili Skandynawów 3:0, pozwalając im w całym meczu zdobyć zaledwie 44 "małe" punkty.

O pierwszym secie najlepiej byłoby napisać, że po prostu się odbył. Wynik 8:1 na pierwszej przerwie technicznej mówi wszystko. Ogółem od stanu 1:1 Rosjanie zdobyli 12 punktów z rzędu i Finowie wyraźnie mieli już dość gry. W efekcie przegrali seta do 10.

W kolejnych partiach przewaga zawodników "Sbornej" nie była już tak duża, ale cały czas kontrolowali wydarzenia na boisku. Doskonale to było widać w drugim secie, kiedy Finlandia prowadziła 3:0, a kilka chwil później było już 3:4.

Finowie zrozumieli, że tego dnia nie są w stanie podjąć walki z mistrzami olimpijskimi i nie podjęli jej również w trzeciej odsłonie.

W czwartek Rosja zmierzy się z Kubą (godz. 20.15), a Finlandia z Kanadą (godz. 16.20).

Finlandia - Rosja 0:3 (10:25, 18:25, 16:25)

Finlandia: Sivula, Esko, Siltala, Kunnari, Lehtonen, Shumow, Kerminen (libero) oraz Seppanen, Ojansivu, Oivanen.