MŚ siatkarzy: Polska - Iran. Dreszczowiec w Łodzi, Polacy z dwoma punktami [RELACJA]

Bartosz Orłowski 13.09.2014
Polacy w meczu z Iranem świetnie grają blokiem
Polacy w meczu z Iranem świetnie grają blokiem, foto: PAP/Grzegorz Michałowski

Polscy siatkarze już w sobotę mogli cieszyć się z awansu do trzeciej fazy mundialu. Do tego potrzebne było zwycięstwo za trzy punkty. Po horrorze w Atlas Arenie biało-czerwoni wygrali 3:2 i na awans muszą jeszcze poczekać.

Polska - Iran 3:2 [25:17, 25:16, 24:26, 19:25, 16:14 KONIEC]

16:14 - KONIEC!!! Najpierw Irańczyk przy ataku przekroczył linię trzeciego metra, a później zadziałał polski blok. Zdobywamy dwa punkty z rzędu i wygrywamy spotkanie!!!

14:14 - Czy ma ktoś może nerwosol?

13:14 - To jest piłka meczowa dla Iranu

12:13 - Co się dzieje w Łodzi?

12:11 - Karol Kłos najpierw na pojedynczym bloku zatrzymał Irańczyka, a potem atakujący rywali wyrzucił w aut! Prowadzimy

8:10 - Nieprawdopodobne. Rywale wyrzucili piłkę w aut, ale Wlazły dotknął siatki

7:9 - Znowu musimy gonić

7:7 - Nareszcie!

5:7 - Mieliśmy w górze piłkę na remis, ale Wlazły zablokowany

3:5 - Nie możemy doskoczyć do siatkarzy z Azji

2:4 - Rywale znaleźli już w bloku sposób nawet na Mariusza Wlazłego

2:3 - Dziwna decyzja Stephane'a Antigi. Decydującą odsłonę zaczyna z rozgrywającym, który do tej pory wszedł tylko na ostatnią akcję w czwartym secie

19:25 - To już koniec seta. Za chwilę decydujący set

18:24 - Dramat. Piłka setowa dla rywali

18:23 - A po przerwie rywale zdobywają punkt z zagrywki...

18:22 - Antiga prosi o czas

18:21 - Coraz bardziej pachnie tie-breakiem

14:16 - Na drugiej przerwie technicznej

14:15 - Mozolnie odrabiamy straty

11:14 - Posypała nam się gra. Teraz już nawet zagrywka nam nie wychodzi

5:8 - Iran już na dobre wrócił do gry

4:6 - Trzy punkty z rzędu naszych rywali...

21:20 - To bardzo trudny mecz dla nerwów polskich kibiców

19:20 - Przegrywamy, robi się nerwowo. Na domiar złego uraz Michała Winiarskiego

19:17 - Uff. Rywale atakują w aut i pozwalają nam trochę odetchnąć

17:17 - No i mamy remis...

16:15 - Irańczycy zaczęli grać w obronie

16:13 - To zdecydowanie najbardziej wyrównany set tego meczu

13:11 - Jakieś rozprężenie w naszej ekipie...

11:6 - Wychodzi nam dzisiaj wszystko

8:5 - Wlazły atakował na pojedynczym bloku. To musiało się skończyć punktem

Jesteśmy za

6:3 - Przerwa chyba nam nie przeszkodziła. Szybko zyskujemy trzy punkty przewagi

25:16 - Seta kończy Mariusz Wlazły. Zasłużył. Polacy grają tak, że wypada żałować tej regulaminowej 10 - minutowej przerwy, która przed nami

24:15 - Zagumny rozegrał tak, że Kubiak mógł atakować bez bloku. Piłka setowa

Pełna zgoda

22:12 - Siatkarze Iranu dzisiaj nie istnieją na boisku. Tego seta już się nie da przegrać

20:12 - Teraz Nowakowski robi rywalom krzywdę zagrywką

16:9 - Wlazły nie miał jeszcze w tym meczu na swoim koncie kiwki. Już ma

14:8 - Polacy kończą swoje akcje z uśmiechem na ustach. Mają ku temu powody. Grają tak, że Iran nie jest dla nich dzisiaj równorzędnym rywalem

11:6 - Wlazły robi dzisiaj wszystko. Punktuje z zagrywki, z ataku, a teraz zdobył punkt blokiem

8:4 - To na razie najlepszy mecz Polaków na tych mistrzostwach

6:3 - Nie tylko Winiarski i Wlazły potrafią zdobyć punkt zagrywką. Teraz zrobił to Karol Kłos

4:2 - Punktujemy dzisiaj zagrywką!

25:17 - Dawid Konarski wszedł pod siatkę na jedną akcję. Już wiadomo dlaczego. To on wybił piłkę po rękach blokujących rywali i zdobył ostatni punkt w tym secie

12:9 - Kapitalnie gramy też jak na razie blokiem

10:8 - Mamy dwa punkty przewagi! Wlazły zagrał teraz tak, że piłka wróciła na naszą stronę, a Michał Winiarski mógł zdobyć punkt

9:8 - Wlazły ponownie zdobywa punkt zagrywką

7:8 - Przegrywamy na pierwszej przerwie technicznej. Na razie gramy punkt za punkt. Tak może wyglądać cały ten mecz

4:4 - Bardzo dobrze gramy dzisiaj zagrywką, ale Irańczycy przyjmują

Atlas Arena w Łodzi szaleje

2:1 - Wlazły zaczyna od asa serwisowego! 117 km/h

20.27 - Zaczynamy!

Nie tylko trener Kovac dziś świętuje. Gratulujemy

20.22 - Grają hymny

20.21 - Przed meczem dotarły do nas niepokojące wiadomości. Mariusz Wlazły cierpiał wczoraj na zapalenie spojówek

20.13 - Amerykanie, którzy wygrali z Polską 3:1, a w pierwszej fazie przegrali z Iranem  podpowiadają biało-czerwonym jak ich pokonać. Recepta na Iran? Mocna zagrywka

20.11 - Trener gości Slobodan Kovac obchodzi dzisiaj urodziny. Życzymy wszystkiego dobrego, ale dzisiaj zwycięstwa nie życzymy

20.10 - W wyjściowej szóstce jedna zmiana w porównaniu z meczami z USA i Włochami. Za Mateusza Mikę zacznie Michał Kubiak. Skład Polaków: Zagumny, Wlazły, Winiarski, Kubiak, Nowakowski, Kłos, Zatorski (libero).

20.09 - Zapraszamy na relację na żywo z meczu Polska - Iran

Polskie Radio relacjonuje na żywo wszystkie mecze reprezentacji Polski w siatkarskich mistrzostwach świata. W sobotni wieczór na stanowisku komentatorskim w Atlas Arenie w Łodzi jest Cezary Gurjew.