- Droga do realizacji tego filmu, jak to bywa przy dobrych filmach, nie była krótka. Harvey Weinstein i Sydney Pollack wykupili prawa do ekranizacji powieści Matthew Quicka. Pollack jednak nie dożył premiery, a do głównych ról przymierzano wielu aktorów - opowiada w "Trójkowo, filmowo" Krzysztof Dużyński z Forum Film.
Ostatecznie scenariuszem i reżyserią "Poradnika pozytywnego myślenia" zajął się David O. Russell, a każde z czwórki głównych aktorów: Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Robert De Niro, Jacki Weaver dostało nominację do Oscara. A co najważniejsze - "Poradnik" z pewnością nie jest zwykłą komedią o miłości.
- Cała historia rozpoczyna się w dość szarej tonacji. Pat opuszcza szpital psychiatryczny, musi zamieszkać z rodzicami i odnaleźć się w nowej roli w życiu. Cudem trafia na równie niepokorną, o skomplikowanej biografii, młodszą od siebie kobietę. Drogę do stworzenia jakiegoś układu pokonujemy razem z nimi - mówi o fabule filmu gość Ryszarda Jaźwińskiego.
Widz zostaje wciągnięty w przeżycia i doświadczenia bohaterów, dokonuje się tu "spotkanie z ludźmi, którzy na naszych oczach czegoś ważnego dokonali, przełamali siebie, odbudowali własną godność". Jeśli dodać do tego zaskakujący finał i patronat medialny Trójki, chyba już nikogo nie trzeba zachęcać do obejrzenia "Poradnika pozytywnego myślenia".
Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>
W dalszej części audycji:
- rozmowa z Michałem Englertem - autorem zdjęć do najnowszego filmu Małgorzaty Szumowskiej "W imię...";
- rozmowa z Bartłomiejem Topą o roli w "Drogówce", za którą został nominowany do Orłów;
- Joanna Łapińska ze Stowarzyszenia Nowe Horyzonty polecała filmy "Post tenebras lux" i "Za wzgórzami".